III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 R.

03/03/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj  4 marca, przeżywamy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcam do modlitwy w Jego intencji.

2. W środę po Mszy św. spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów

3. W czwartek ósmy dzień miesiąca – nowenna do św. Jadwigi połączona z nowenną przed setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę – będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny – zapraszam do licznego udziału. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej – zapraszam wszystkich chętnych.

4 . W piątek zapraszam kandydatów do bierzmowania i ich rodziców na Drogę Krzyżową i Mszę św. o godz. 17.00 – na Mszy św. kandydaci otrzymają krzyże. Po Mszy św. spotkanie kandydatów i ich rodziców z ks. Dziekanem.

5. W przyszłą niedzielę 11 marca na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie i wręczenie modlitewników dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. – po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

6. W przyszłą niedzielę Parafialna Caritas będzie rozprowadzać baranki na stół wielkanocny.

7. Zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej
i Gorzkich Żali

Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 17.00

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00

8. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00; piątek 7.00, 17.30; niedziela 7.30, 10.30, 15.00

9. Dziękuję osobom, które zatroszczyły się o wygląd naszego kościoła: Wiktoria Walczyk, Marta Komorowska, Grażyna Wolanik, Dorota Lech, Małgorzata Iżak, Marta Witek, Marta Dzioban

10. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 26B, 391, 152A, 489, 15, 38, 408C, 396D, 486, 401, 48, 396, 34, 487, 203, 116, 338, 356C, 59, 407, 333, 376, 97, 477

Bóg zapłać za złożone ofiary!

11. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii 26 marca (poniedziałek) od 10.00-12.00; 15.00-16.00; 16.30-17.30

12. Intencje Mszy św.:

Poniedziałek 17.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla mamy i dzieci.

(2) + Władysław Gancarz – od syna Kazimierza z żoną – poza parafią

(3) + Marian Wilk – od Koła Gospodyń Wiejskich – poza parafią

(4) + Stefania Małecka – od najbliższych sąsiadów – poza parafią

Wtorek 17.00

(1) + Tadeusz Lech – od brata Mariana z żoną

(2) + Władysław Gancarz – Anieli Pieczonka – poza parafią

(4) + Stefania Małecka – od rodziny Kunysz i Krupa – poza parafią

Środa 17.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla mamy i dzieci.

(2) + Stefania Małecka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Czwartek  17.00

(1) + Tadeusz Lech – od syna Zbigniewa z rodziną

(2) + Józef Urban – od bratanka Piotra z rodziną – poza parafią

(4) + Stefania Małecka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Piątek  7.00

(1) + ks. Mieczysław Paśko

(2) + Stefania Małecka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Marian Wilk – od rodziny Drzał – poza parafią

17.30 + Janina Cyrek – od Koła Gospodyń Wiejskich

Sobota 17.00

(1) + Maria Gancarz – od wnuczki Gabrieli z rodziną

(2) + Marian Wilk – od rodziny Kot – poza parafią

(3) + Stefania Małecka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

7.30 (1) ++ Albina Majka, Józefa (f) Lenart

(2) + Marian Wilk – od rodziny Mazur – poza parafią

10.30 ++ Bożena Lech; Grażyna Albiniak

15.00 Za Parafian

Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Agata Joanna Lech i Michał Wiktor Bober – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1 Parafia Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnej, który odbędzie się 11 marca bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie (Rzeszów – Biała). Wystąpią chóry i zespoły z Rzeszowa, Radymna, Rakszawy, Świdnika i Zamościa.

2 DD Tabor zaprasza na rekolekcje wielkopostne pt. “Dekalog czy antyDekalog?” prowadzone przez ks. prał. Mariana Rajchela – egzorcystę Archidiecezji Przemyskiej, kierownika duchowego, kaznodzieję, pielgrzyma, duszpasterza grup, mieszkającego i pracującego w Jarosławskim Opactwie. Konferencje będą głoszone w dużej auli DD Tabor, ul. Połonińska 25, w dniach 16-18 marca 2018 r. Zapisy na tabor.rzeszow.pl.

3. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 20-23.03.2018 r. Szczegóły zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu: www.instytut.diecezja.rzeszow.pl.

4 Od 16 marca br. w kinach będzie wyświetlany film „ŚWIĘTY NIEZŁOMNY”. Opowiada on historię Pedro Povedy, wytrwałego i innowacyjnego hiszpańskiego księdza, który otworzył nowe ścieżki edukacji dla dzieci oraz kobiet na początku XX wieku. Poveda otrzymał tytuł „Wychowawca i humanista” UNESCO oraz został kanonizowany w 2003 roku przez Papieża Jana Pawła II. Tłem dla historii jest wojna domowa w Hiszpanii. Honorowym patronem filmu jest Caritas Polska. Zachęcamy do oglądania.

5 Dom Diecezjalny TABOR zaprasza w dniach 9-11 marca 2018 r. na rekolekcje wielkopostne z o. Dolindo. Konferencje głosić będzie p. Joanna Bątkiewicz-Brożek – dziennikarka, publicystka, tłumaczka, autorka pierwszej na świecie kompletnej biografii o. Dolindo Ruotolo. Liczba miejsc ograniczona. Konieczność zapisów. Informacje na www.tabor.rzeszow.pl.