III Niedziela Wielkiego Postu 03.03.2024 r.

02/03/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Jutro 4 marca, Święto św. Kazimierza Królewicza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2. W czwartek

– pierwszy czwartek miesiąca, różaniec o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30 poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

– 7 dzień miesiąca, po Mszy św. Nowenna do Błogosławionej Rodziny Ulmów – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

3 W piątek, 8 dzień miesiąca, Po Mszy św. o 18.30 Nowenna do naszej Patronki św. Jadwigi Królowej – zapraszam do pisania podziękowań i próśb.

4. W przyszłą niedzielę (10 marca) w czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii:

- wtorek 26 marca: 10.00 – 12.00;

18.00 – 21.00 przerwa 19.15 – 19.45

6. W piątek:

- o godz. 7.00 Msza św. – po niej Droga Krzyżowa;

- o godz. 18.00 Droga Krzyżowa – do uczestnictwa szczególnie zachęcam dzieci i młodzież, po niej Msza św.

Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem.

7. Parafialna Caritas organizuje zbiórkę produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności  i środków czystości. Zbiórka potrwa do Niedzieli Palmowej – pozyskane środki zostaną przekazane osobom potrzebującym w naszej parafii – dziękuje za życzliwość.

8. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Kingi

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

9. Msze św. w tygodniu:  18.00; piątek 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) ++ Władysława (f) Kuźniar (2 rocznica śmierci); Katarzyna i Wojciech Szczur

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Marii i Kazimierza Lech – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od siostrzenicy Zofii Miś – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od rodziny Gancarz i Jakubowscy – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od szwagra Janusza z rodziną – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Renaty w 50 urodziny – od męża i synów

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Ewy i Józefa Marszałek – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od Emilii i Bogusława Ożóg – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od rodziny Michałek – poza parafią

Środa – 18.00:

(1) + Damian Ciosek – od babci Teresy

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Marii i Józefa Wajda – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Bożeny i Wiesława Jastrząb – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od Danuty i Józefa Lech – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Konstanty Skawiński (18 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od koleżanki i koledzy syna Ignacego z firmy BorgWarner – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Bożeny i Wiesława Jastrząb – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od Edwarda Małeckiego – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od brata Ryszarda z rodziną – poza parafią

Piątek – 7.00:

(1) + Edward Litwin (7 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Zofii i Zbigniewa Mazur – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Józef Kubala z rodziną – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od Edwarda Małeckiego – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od brata Ryszarda z rodziną – poza parafią

18.00

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Pań z naszej parafii

Sobota – 18.00:

(1) + Stanisław Gancarz

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od kolegi Józefa Maślanki – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Emilii i Bogusława Ożóg – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od chrześnicy Barbary – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od chrześnicy Pauliny z rodziną – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) ++ Krystyna, Bronisław, Zbigniew Bielenda

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Kazimiery i Władysława Prucnal  z rodziną – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Danuty i Mariusza Tracz – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od rodziny Bieleckich – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od chrześnicy Pauliny z rodziną – poza parafią

10.30: ++ Bożena Lech; Grażyna Abiniak

Informacje Diecezjalne

Caritas Bliźni w Potrzebie, zwraca się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na swoją działalność. Więcej informacji na ulotkach. (KRS: 0000251723)

W tym roku diecezjalny wielkopostny dzień skupienia Grup Modlitewnych i wszystkich Czcicieli św. O. Pio, będzie miał miejsce 9 marca w parafii Cieklin, w kościele filialnym w Dobryni. Rozpoczęcie o godz. 10.30.

Zapraszamy na nabożeństwo 24 Godziny Męki Pańskiej według pism Sł. B. Luizy Piccarrety. Odbędzie się ono w dniach 15-16 marca 2024 r. w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej przy ulicy Sokoła 8 w Rzeszowie. Nabożeństwo prowadzić będą Wojownicy Maryi.

Instytut Wyższych Studiów Teologicznych w Rzeszowie zaprasza na krótki kurs teologii praktycznej 3×3 pt. Jak dobrze wybierać? Kurs składa się z 3 spotkań po 3 godziny wykładowe, które poprowadzi ks. dr Mateusz Rachwalski. Zajęcia odbywać się będę przez 3 kolejne czwartki marca (7,14,21) w godzinach 18.30-21.00. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w podstawowe zagadnienia teologii moralnej takie jak kryteria wyboru dobra, kształtowanie sumienia, decyzje i czynniki wpływające na ich wymiar moralny. Kurs może pomóc nie tylko w przygotowaniu się do wielkopostnej spowiedzi, ale także przy podejmowaniu codziennych decyzji. Szczegóły na plakacie, zapisy na iwst.rzeszow.pl lub telefonicznie 880 913 812.

Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film pt. „Powołany 2”. Bilety grupowe można zamawiać pod numerem telefonu: 17 853 26 37 albo 885 100 082.