III Niedziela Wielkanocna 23.04.2023 r.

22/04/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

/do użytku wewnętrznego parafii/

 

1.  Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, obchodzona pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”, rozpoczyna XIII Tydzień Biblijny, a jednocześnie jest dniem VII Narodowego Czytanie Pisma Świętego. W tym roku do lektury została wybrana Ewangelia według św. Marka – zachęcam do czytania.

2. Jutro Uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski, przeniesiona ze względu na niedzielę wielkanocną.

3. Kandydaci do bierzmowania:

- od środy do piątku zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00

- w piątek od godz. 17.00 spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.

- w sobotę 29 kwietnia, w kościele w Stobiernej, o godz. 18.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania dla młodzieży z parafii: Wólka Podleśna, Jasionka i Stobierna. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp Edward Białogłowski.

Wszystkich proszę o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

4. Przyszła niedziela to niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

5. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Alberta Chmielowskiego

- o godz. 15.45 –Koronka do Miłosierdzia Bożego

6. Msze św. w tygodniu:  18.00; sobota 7.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

7. Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 18.00

(1) + Zofia Mytych (30 dzień po śmierci)

(2) + Zbigniew Bujniak – od rodziny Bojda i Kępa – poza parafią

(3) Gr. + Andrzej Kokoszka – od rodziny Marć – poza parafią

Wtorek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Joanny w 40 urodziny – od męża i dzieci

(2) + Zbigniew Bujniak – od rodziny Pietraszek i Jastrząb – poza parafią

(3) Gr. + Andrzej Kokoszka – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Środa – 18.00

(1) + Henryk Dyrkacz – od Chóru Parafialnego

(2) + Zbigniew Bujniak – od rodziny Kot i Kępa – poza parafią

(3) Gr. + Andrzej Kokoszka – od uczestników pogrzebu – poza parafią – koniec

 Czwartek – 18.00:

(1) ++ Anna, Julia i Michał Piekło

(2) + Zbigniew Bujniak – od rodziny Kot i Pietraszek – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) ++ Mieczysław, Anna i Edward Drzał

(2) + Zbigniew Bujniak – od Emilii i Edwarda Nowak z rodziną – poza parafią

Sobota – 7.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny i Zygmunta Rejman w 45 rocznicę ślubu

(2) + Zbigniew Bujniak – od Lucyny i Jana Wilk z rodziną – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) + Marian Wilk

(2) + Zbigniew Bujniak – od szwagierki Marii – poza parafią

10.30: Za Parafian

16.00: + Antoni Małecki (15 rocznica śmierci) – od siostry Zofii z rodziną

 

Ogłoszenia diecezjalne

 W niedzielę, 30 kwietnia 2023 r. w Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie odbędzie się Rejonowe Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych. W programie m.in. koncert biskupa Antoniego Długosza i różaniec z Madzią Buczek. Rozpoczęcie o godz. 12:00. Zapraszamy wszystkie dzieci.

Kustosz diecezjalnego sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu serdecznie zaprasza duchownych i świeckich na uroczystości rocznicowe. Odbywać się one będą w dniach od 29 do 1 maja br. W czasie tego triduum Słowo Boże głosić będzie ks. prof. KUL dr hab. Sławomir Zych. Uroczysta celebracja eucharystyczna pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Górnego odbędzie się 1 maja br. o godz. 18.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

Ruch Światło-Życie naszej diecezji zaprasza dzieci i młodzież na tegoroczne rekolekcje wakacyjne, które odbędą się w dwóch terminach: 1 turnus (27.06-13.07.2023 r.) oraz 2 turnus (14.07-30.07.2023 r.) Zapisy na rekolekcje wakacyjne przebiegać będą, tak jak w ubiegłych latach, wyłącznie drogą internetową poprzez stronę oazową www.rzeszow.oaza.pl/izydor w dniach od 8-12 maja 2023 r. Początek zapisów w poniedziałek o godzinie 19:00, koniec w piątek o godzinie 21:00. Szczegóły oaz wakacyjnych na plakacie.

W związku z meczem derbowym Resovia – Stal Rzeszów, który odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia 2023 r., duszpasterz sportu wraz z kapitanami obydwu drużyn kieruje apel do kibiców o kulturalny doping.