III Niedziela Adwentu 11.12.2022 r.

10/12/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. We wtorek 13 grudnia, przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach stanu wojennego. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. Prośmy Boga o nawrócenie i odpokutowanie dla sprawców stanu wojennego.

Biskupi zachęcają do pozytywnej odpowiedzi na apel Instytutu Pamięci Narodowej i uczczenia ofiar stanu wojennego przez powtórzenie gestu św. Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana, czyli zapalenie świecy w oknie mieszkania (domu) w o godz. 19.30.

2. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Dzieciatka Jezus.

W piątek na Mszę św. zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami- na Mszy św. kandydatom zostaną wręczone modlitewniki. Po Mszy św. KSM poprowadzi czuwanie modlitewne.

3. W sobotę rozpoczyna się druga część Adwentu skierowana ku celebracji Tajemnicy Wcielenia.

4. Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach – Roraty codziennie o godz. 17.00

5. Czuwanie z Jezusem!

W piątek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. Wystawienie będzie trwało do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich chętnych na indywidualną adorację Pana Jezusa.

6. W niedzielę 18 grudnia po Mszy św. o godz. 7.30 Nowenna do św. Jana Pawła II – zachęcam do pisania podziękowań i próśb

7. Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 18 grudnia.

8. Czuwanie z Jezusem!

W każdy piątek Adwentu po Mszy św., będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. Wystawienie będzie trwało do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich chętnych na indywidualną adorację Pana Jezusa.

9. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii we wtorek 20 grudnia w godzinach 10.00-12.00; 18.00-21.00 (przerwa 19.15 – 19.45).

10. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

11. W ostatnim tygodniu adwentu od 19-24 grudnia Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00; w Boże Narodzenie – pasterka o północy, 7.30, 10.30, 12.30; Św. Szczepana – 7.30, 10.30, 12.30.

12. We wtorek 20 grudnia od godz. 7.30 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy przed świętami chcieliby przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

13. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Poniedziałek – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Klary i Laury z okazji urodzin – od rodziców

(2) + Zdzisław Dróżdż – od Ireny i Juliana Wolanik – poza parafią

(3) Gr. + Emilia Jakubowska – od chrześniaka Adama Jakubowskiego – poza parafią – początek

Wtorek – 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety w 50 urodziny – od męża i dzieci

(2) + Zdzisław Dróżdż – od Jacek Michałek – poza parafią

(3) Gr. + Emilia Jakubowska – od Barbary i Krzysztofa Gancarz z rodziną – poza parafią

Środa – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Bernadetty

(2) + Zdzisław Dróżdż – od rodziny Prucnal – poza parafią

(3) Gr. + Emilia Jakubowska – od Marii Dróżdż – poza parafią

Czwartek – 17.00;

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Adama i Katarzyny w rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa

(2) + Zdzisław Dróżdż – od rodziny Prucnal – poza parafią

(3) Gr. + Emilia Jakubowska – od rodziny Michałek – poza parafią

Piątek – 17.00;

(1) + Władysława (f) Lech (1 rocznica śmierci)

(2) + Zdzisław Dróżdż – od rodziny Walat – poza parafią

(3) Gr. + Emilia Jakubowska – od rodziny Sroczyk – poza parafią

Sobota – 17.00;

(1) + Kazimierz Wójcicki (2 rocznica śmierci) – od żony

(2) + Zdzisław Dróżdż – od Małgorzaty i Roberta Woś – poza parafią

(3) Gr. + Emilia Jakubowska – od Emilii Lech – poza parafią

Niedziela 7.30:

(1) ++ Stanisław, Bronisława (f), Władysław Marszałek

(2) + Zdzisław Dróżdż – od rodzin: Wawro, Sroczyk, Tokarz – poza parafią

(3) Gr. + Emilia Jakubowska – od Anny i Grzegorza Drzał – poza parafią

16.00: ++ Albina i Antoni Majka

Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym „Miriam”, zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy, ciała i psychiki w dniu 14 grudnia o godz. 18.00 w DD Tabor. W planie: konferencja, Msza Święta i modlitwy.