III NIEDZIALA ZWYKŁA 26.01.2020 r.

25/01/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka – zachęcam do lektury Pisma Świętego

2. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej

3. W piątek wręczenie krzyży kandydatom do sakramentu bierzmowania – na Msze św. zapraszam kandydatów wraz z rodzicami

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

W sobotę o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

5. W niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Na każdej Mszy św. poświecenie gromnic – gromnice można nabyć w zakrystii.

Święto Ofiarowania Pańskiego to światowy dzień życia konsekrowanego – składka przeznaczona jest na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.

6. . Msze św. w tygodniu: o godz. 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) ++ Katarzyna, Franciszek, Edward, Władysław Gargas i zmarli z rodziny Drzał

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od Barbary i Józefa Fedan – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSPRP w Rzeszowie – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) + Tadeusz Bojda – od Chóru Parafialnego

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od Barbary i Józefa Fedan – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Krystyny i Janusza Koniecznych z Rymanowa – poza parafią

(1) + Stanisław Gwóźdź – od Stanisławy Kot

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od rodziny Krajewskich z Grodziska Dolnego – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Bożeny i Arkadiusza Świętoniowskich z Rzeszowa – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) + Józef Grzesik – od wnuków z Jasionki

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od NSZZ Solidarność Portu Lotniczego Jasionka – poza parafia – koniec

(3) + Mieczysław Kot – od OSP Tarnobrzeg – poza parafią

(5) Gr. + Adam Orzech – poza parafią – koniec

Piątek –  17.00

(1) ++ Honorata, Franciszek, Helena, Maria, Stanisław, Józefa (f) i Bronisław Drzał – od rodziny Drzał

(2) + Mieczysław Kot – od Druhny i Druhowie z Medyni Łańcuckiej – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Strażacy emeryci OSP Zaczernie – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Sióstr i Braci z Róż Różańcowych

(2) + Mieczysław Kot – od Druhny i Druhowie z Medyni Łańcuckiej – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Zarząd Oddziału Powiatowego OSP w Kolbuszowej – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

(2) + Mieczysław Kot – od Zarząd Powiatowy OSP w Łańcucie – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30: + Maria Ożóg

16.00: + Damian Pszczółkowski – od rodziny Kozak

W poniedziałek, 27 stycznia br. o godz. 16.30 w rzeszowskim kościele farnym odbędzie się celebracja nabożeństwa Słowa Bożego i modlitwy za ofiary Holocaustu, jak również za Polaków, którzy zginęli ratując żydów.

2 lutego w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) będziemy się modlić w intencji Osób Konsekrowanych. Centralne obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego w katedrze o godz. 12. Do udziału zapraszamy zwłaszcza ojców i braci zakonnych, siostry zakonne oraz wszystkie osoby konsekrowane.

W części naszej diecezji w tym roku będziemy przeżywać peregrynację obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności wraz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona „Solidarności” oraz krzyżem robotników z Nowej Huty. 26 kwietnia 2020 roku uroczyście powitamy obraz Matki Bożej Robotników Solidarności na terenie diecezji rzeszowskiej w katedrze pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie, a pożegnamy 17 września 2020 roku w parafii pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszko w Rzeszowie, gdzie budowany jest kościół pod jego wezwaniem. Obrazowi towarzyszyć będą relikwie bł. ks. Jerzego, krzyż nowohucki, ornat i stuła z wizerunkiem bł. ks. Jerzego.