II Niedziela Zwykła 17.01.2021 r.

16/01/2021 Ogłoszenia parafialne

Drogie Babcie i Szanowni Dziadkowie!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, pragniemy życzyć Wam, aby Chrystus błogosławił Wam na każdy dzień Waszego życia.

Abyście codziennie doświadczali miłości i wdzięczności Waszych bliskich. Aby życiowa mądrość, której Wam nie brakuje, była doceniana i dobrze wykorzystywana w Waszych rodzinach.

Niech Maryja wyprasza Wam potrzebne łaski.

Sto lat życia i nieba zdobycia!

życzy ks. Andrzej i ks. Krzysztof

Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021 r

1. Od jutra 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku myślą przewodnią Tygodnia są słowa z Ewangelii według św. Jana: „Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc”. Ze względu na epidemię w tym roku nie odbędzie się centralna uroczystość w Rzeszowie.

2. We wtorek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej. Pamiętajmy o modlitwie za diecezję. W łączności z Księżmi Biskupami i Kapitułą Katedralną zapraszamy w tym dniu o godz. 18 do katedry rzeszowskiej na Mszę Świętą. Transmisję przeprowadzi katolickie radio „Via”.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka – zachęcam do lektury Pisma Świętego.

4. Niedziela, 24 stycznia br. na wniosek Przewodniczącego KEP została ogłoszona „Dniem solidarności z Chorwacją”. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

5. Msze św. w tygodniu: – 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. W tym tygodniu, zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 Mieszkańców parafii z następujących domów:

poniedziałek: 322 – 376

środa: 377 –  408c

czwartek: 409 – 440L

piątek: 442a – 472

Bardzo proszę zabrać ze sobą wodę do poświecenia.

Po powrocie do domów, przewidziana jest wspólna rodzinna modlitwa w którą winni się włączyć wszyscy domownicy.

Wszystkie modlitwy i przebieg rodzinnego spotkania modlitewnego jest zawarty w materiałach, które przedstawiciel rodziny, będzie mógł zabrać z sobą po Mszy św.

7. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

(1) O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2021 dla Parafian z numerów domów: 322 – 376

(2) + Bronisław Szczur – od rodzina Urban – poza parafią

(3) + Józef Lech – od teściów z Trzebosi – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) + Henryka (f) Gałęza – od syna z rodziną

(2) + Bronisław Szczur – od  Agnieszka i Piotr Koszulińscy – poza parafią

Środa –  17.00

(1) O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2021 dla Parafian z numerów domów: 377 –  408c

(2) + Bronisław Szczur – od Marta i Sławomir Witek – poza parafią

(3) + Józef Lech – od szwagierka Beata z rodziną – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2021 dla Parafian z numerów domów: 409 – 440L

(2) + Bronisław Szczur – od Helena i Aleksander Witek – poza parafią

(3) + Józef Lech – od szwagierka Maria z rodziną – poza parafią

Piątek –  17.00

(1) O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2021 dla Parafian z numerów domów: 442a – 472

(2) + Bronisław Szczur – od  Helena i Aleksander Witek – poza parafią

Sobota – 17.00:

(1) O błogosławieństwo Boże dla Babć i Dziadków z naszej parafii – od Wnuczek i Wnuków z naszej parafii

(2) + Bronisław Szczur – od  sąsiedzi: Drzał, Drupka i Janina Rząsa  – poza parafią

(3) + Józef Lech – od sąsiedzi Wolanik – poza parafią

7.30: (1) + Marian Wołoszyn (13 rocznica śmierci)

(2) + Bronisław Szczur – od Drzał, Drupka i Janina Rząsa – poza parafią

16.00: ++ Stanisław, Maria i Gabriel Jakubowscy i zmarli z rodziny

Ogłoszenie społeczne

W dniu 30 stycznia br. (sobota) od godz. 9.00-12.00, w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej, będzie zbierana składka ubezpieczenia rolniczego PZU.