II Niedziela Wilekiego Postu 28.02.2021 r.

27/02/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021 r.

1. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu, obchodzimy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

Dzisiaj o godz. 17.00 w naszej parafii rozpoczyna się Katecheza Przedmałżeńska (tzw. Kurs Przedmałżeński) – zachęcam do udziału młodzież od pierwszej klasy szkoły średniej i starszą. Katechezy odbywać się będą w każda niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

2. W czwartek 4 marca liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza, jest to Dzień Imienin pierwszego Biskupa Rzeszowskiego, biskupa seniora Kazimierza Górnego. Dostojnego Jubilata polecajmy w naszych modlitwach wypraszając dla niego, za wstawiennictwem Świętego Patrona, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 16.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotę o godz. 17.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Kingi po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W piątek:

- o godz. 7.00 Msza św. – po niej Droga Krzyżowa;

- o godz. 16.30 – Godzinki o Męce Pańskiej

- o godz. 17.00 Droga Krzyżowa – do uczestnictwa szczególnie zachęcam dzieci i młodzież, po niej Msza św.

W piątek na Drogę Krzyżową i Mszę św. o godz. 17.00 przychodzą młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII, po Mszy św. w kościele spotkanie z młodzieżą.

5. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00; piątek 7.00 i 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 Różaniec poprowadzi Róża św. Jadwigi Królowej.

7. W przyszła niedzielę (7 marca) w czasie Gorzkich Żali składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

(1) ++ Maria i Piotr (7 dzień po śmierci) Ożóg – od dzieci

(2) + Kazimierz Wójcicki – od syna Mariusza z rodziną – poza parafią

(3) + Janina Staszowska – od Zakład Pogrzebowy Haron – poza parafią

Sobota – 17.00:

(1) O błogosławieństwo dla Sióstr i Braci z róż Różańcowych i za zmarłe Siostry i Braci

(2) + Kazimierz Wójcicki – od rodziny Drzał – poza parafią

(3) + Janina Staszowska – od Haliny i Stanisława Staszowskich z rodziną – poza parafią

7.30: (1) ++ Helena Gwóźdź, Władysław Grzesik

(2) + Kazimierz Wójcicki – od LKS Leśna – poza parafią

10.30: + Konstanty Skawiński (15 rocznica śmierci)

16.00:        Za Parafian