II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2024 r.

24/02/2024 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu obchodzimy „Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami” pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną” – zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

- Od dzisiaj, po każdej Mszy św. Caritas Parafialna będzie rozprowadzać paschałki i baranki wielkanocne

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.30 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzi Róża św. Kingi po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W piątek:

- o godz. 7.00 Msza św. – po niej Droga Krzyżowa;

- o godz. 18.00 Droga Krzyżowa – do uczestnictwa szczególnie zachęcam dzieci i młodzież, po niej Msza św.

Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem.

4. W piątek na Mszę św. przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami – kandydatom zostaną wręczone krzyże

5. . Parafialna Caritas organizuje zbiórkę produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności  i środków czystości. Zbiórka potrwa do Niedzieli Palmowej – pozyskane środki zostaną przekazane osobom potrzebującym w naszej parafii – dziękuje za życzliwość.

6. W poniedziałek, 4 marca,  Święto św. Kazimierza Królewicza, przypada Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej.

- o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

8. Msze św. w tygodniu:  18.00; piątek 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) + Anna Szuberla (13 rocznica śmierci) – od córki Eweliny

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Marii i Stanisława Bielenda – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Janiny i Tadeusza Miś – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Władysławy i Stanisława Kłonickich

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od chrześnicy Katarzyny z rodziną – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Janiny i Tadeusza Miś – poza parafią

Środa – 18.00:

(1) ++ Józefa (f) (4 rocznica śmierci) i Michał Darocha

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Stanisławy i Jana Ożóg – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Magdaleny i Sławomira z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) + Damian Ciosek – od cioci Elżbiety z rodziną

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od chrześnicy Małgorzaty z rodziną – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Barbary Całka z rodziną – poza parafią

Piątek – 7.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Marianny w 92 urodziny

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Stanisław Polak z Łukawca – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Sylwii Bober z rodziną – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od syna Tomasza z żoną Elżbietą – poza parafią

+ Antoni Bogusz – od syna z rodziną

Sobota – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Róż Różańcowych

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od Marii i Tadeusza Ślęzak z Wysokiej Głogowskiej – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Mateusz Miś – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od syna Arkadiusza – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od Magdaleny i Bartłomieja Drupka – poza parafią

Niedziela – 7.30

(1) Za Parafian

(2) Gr. + Kazimierz Jałówka – od swatów z Czarnej – poza parafią

(4) + Maria Jastrząb – od Michał Miś – poza parafią

(5) + Jerzy Mendak – od Krystyny Szczygieł – poza parafią

(6) + Andrzej Michno – od szwagra Janusza z żoną – poza parafią

10.30: ++ Helena i Władysław Wilczak

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo błogosławionej Rodziny Ulmów dla Kazimiery i Władysława w 40 rocznicę ślubu

Informacje diecezjalne!

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r. w WSD w Rzeszowie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

W ramach Podkarpackich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w sobotę, 2 marca 2024 r. o godz. 18.00 w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 83 odbędzie się koncert pt. „Credo Wyklętych”. Wstęp wolny po odebraniu wejściówki.

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Fredrowski w Rzeszowie. Festiwal trwać będzie od 1 do 3 marca 2024 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. To 3-dniowa artystyczna uczta dla miłośników teatru, podczas której wystawione będą trzy najwybitniejsze sztuki mistrza Fredry (1 marca 2024: „Zemsta”, 2 marca 2024: „Śluby Panieńskie”, 3 marca 2024: „Dożywocie”). Po oglądnięciu sztuki, będzie możliwość spotkania z aktorami. Bilety i więcej informacji na stronie i fanpage Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.