II Niedziela Wielkiego postu 05.03.2023 r.

04/03/2023 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

- pamiętajmy w modlitwie o Siostrze Robercie, która pracuje w Afryce

- Od dzisiaj, po każdej Mszy św. Caritas Parafialna będzie rozprowadzać paschałki i baranki wielkanocne

2. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

3. W środę, Nowenna do naszej patronki św. Jadwigi Królowej – zachęcam do pisania podziękowań i próśb.

4. W piątek:

- o godz. 7.00 Msza św. – po niej Droga Krzyżowa;

- o godz. 18.00 Droga Krzyżowa – do uczestnictwa szczególnie zachęcam dzieci i młodzież, po niej Msza św.

Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończona indywidualnym błogosławieństwem.

5. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00, wręczenie krzyży kandydatom do sakramentu bierzmowania – na Msze św. zapraszam kandydatów wraz z rodzicami

6. W niedzielę 12 marca na Mszy św. o godz. 10.30 wręczenie modlitewników dzieciom z klasy III przygotowującym się do I Komunii Św.

- po Mszy św. konferencja dla rodziców dzieci z klas III.

7. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Anny

- o godz. 15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

8. Msze św. w tygodniu:  18.00; piątek i sobota 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10,30, 16.00

Poniedziałek – 18.00:

(1) ++ Helena i Stanisław Gwóźdź, i Ich zmarli Rodzice

(2) Gr. + Emilia Grata – od Zofii Wilczak – poza parafią

(3) + Henryk Dyrkacz – od syna Bartłomieja z żoną – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Marianny w 91 urodziny

(2) Gr. + Emilia Grata – od rodziny Gołojuch – poza parafią

(3) + Henryk Dyrkacz – od syna Bartłomieja z żoną – poza parafią

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla wszystkich kobiet z naszej parafii

(2) Gr. + Emilia Grata – od Zofii i Eliasza Kot z rodziną – poza parafią

(3) + Henryk Dyrkacz – od syna Aleksandra – poza parafią

Czwartek – 18.00:

(1) ++ Katarzyna i Jan Bielenda

(2) Gr. + Emilia Grata – od rodziny Bem – poza parafią

(3) + Henryk Dyrkacz – od syna Aleksandra – poza parafią

Piątek – 7.00

(1) ++ Władysław i zmarli z rodziny; Bronisława (f) i Stanisław Marszałek

(2) Gr. + Emilia Grata – od koleżanki Barbary: Heleny z mężem – poza parafią

(3) + Henryk Dyrkacz – od wnuczki Wiktorii – poza parafią

18.00:

++ Krystyna i Bronisław, Zbigniew Bielenda

Sobota – 7.00

(1) + Andrzej Kokoszka (30 dzień po śmierci) – od mamy

(2) Gr. + Emilia Grata – od Zakład Pogrzebowy Haron – poza parafią

(3) + Henryk Dyrkacz – od wnuczki Weroniki – poza parafią

18.00:

++ Bronisław, Zofia, Elżbieta

Niedziela – 7.30

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Julii, Dominiki, Aleksandry, Karoliny i Wiktora, i Ich Rodziców

(2) Gr. + Emilia Grata – od Kazimiery Dragan – poza parafią

(3) + Henryk Dyrkacz – od wnuczki Magdaleny – poza parafią

16.00: ++ Zofia i Józef Sarzyńscy, i zmarli z rodziny

Diecezjalne Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Rzeszowie-Staromieściu, serdecznie zaprasza do udziału w Uroczystościach Odpustowych. Uroczystej Mszy św. Odpustowej 20 marca 2023r.  o godz. 19.00 będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Jan Wątroba – więcej informacji na plakacie.

W dniach od 10 do 12 marca w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie  odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI  Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl  lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

Siostry Prezentki ogłaszają rekrutację do klasy pierwszej oraz nabór  uzupełniający do klas IV, V, VI i VII Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie.

Ogłoszenia społeczne

Sołtys wsi Wólka Podleśna informuje, że w dniach: 10, 11, 13, 14 marca 2023 r. w budynku Domu Ludowego (remiza), będzie zbierana I rata podatku oraz spółki wodnej.

- 10.03.2023 (piątek) – godz. 9.00 – 11.30

- 11.03.2023 (sobota) – godz. 10.00 – 13.00

- 13.03.2023 (poniedziałek) – godz. 8.00 – 10.00; 15.00 – 17.00

- 14.03.2023 (wtorek) – godz. 8.00 – 10.00; 15.00 – 17.00

Ogłoszenie Wójta Gminy Trzebownisko

Szanowni Państwo, trwa sprzedaż węgla na warunkach preferencyjnych dla mieszkańców Gminy Trzebownisko.

Apeluję, aby wszystkie uprawnione osoby, z terenu Gminy Trzebownisko, które planują nabyć węgiel na trwający sezon grzewczy 2023 r. składały wnioski o wydanie zaświadczeń niezbędnych do zakupu węgla i nie zwlekając realizowały zakup w wyznaczonym składzie.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebownisku będzie przyjmował wnioski o wydanie zaświadczeń, potwierdzających uprawnienie do zakupu węgla, do dnia 10 marca 2023 r.

Konieczne jest przeanalizowanie, czy bieżąca dostawa pokryje zapotrzebowanie gospodarstw domowych z Gminy Trzebownisko na trwający sezon grzewczy. Osobom, które będą chciały nabyć węgiel po wyznaczonym terminie, nie gwarantuję że węgiel będzie dostępny i dobrej jakości.

Wójt Gminy Trzebownisko