II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021 r.

02/01/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, rocznica konsekracji Biskupa Kazimierza Górnego i Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30, 12.00, 16.00

Składka w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

Po każdej Mszy św. poświecenie kadzidła i kredy.

2. W piątek Nowenna do św. Jadwigi Królowej

3. Msze św. w tygodniu:

poniedziałek, wtorek – 17.00;

środa – 7.30, 10.30, 12.00, 16.00;

czwartek – sobota – 17.00;

niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

4. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego – koniec okresu Narodzenia pańskiego – kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

5. W tym roku w naszej parafii, zgodnie z zaleceniami ks. bpa Ordynariusza, nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie.

Począwszy od 7 stycznia 2021 r, w dni powszednie,  będę zapraszał na Mszę św. mieszkańców z poszczególnych rejonów parafii.

Bardzo proszę zabrać ze sobą wodę do poświecenia.

Po powrocie do domów, lub w najbliższych dniach, przewidziana jest wspólna rodzinna modlitwa w którą winni się włączyć wszyscy domownicy.

Wszystkie modlitwy i przebieg rodzinnego spotkania modlitewnego jest zawarty w materiałach, które przedstawiciel rodziny, będzie mógł zabrać z sobą po Mszy św.

6. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Emilii i Bogusława Ożóg w 40 rocznicę ślubu – od dzieci

Wtorek – 17.00

++ Janina, Ludwik, Anna, Edward

Środa –  7.30: O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Janiny w 82 urodziny

12.00: O błogosławieństwo Boże dla wnuczek i wnuków: Mateusza, Karola, Aleksandry, Wiktorii, Katarzyny, Tomasza, Antoniny, Julii, Kacpra, Marcina i ich rodziców

16.00: O zdrowie, błogosławieństwo Boże i szczęśliwą operację, dla Marii

Czwartek – 17.00

O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2021 dla Parafian z numerów domów: 1-31

Piątek –  17.00

O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2021 dla Parafian z numerów domów: 32-74

Sobota – 17.00:

O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2021 dla Parafian z numerów domów: 77-123

7.30: ++ Jan, Julia Czesława (f)

10.30: + Bronisław Szczur – od wnuczki Ewy z rodziną

16.00: Za parafian

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji Czcigodnych Księży Biskupów Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2021 r. o godz. 12 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza Święta w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza święta będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

W związku z zaostrzonymi przepisami w Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie możliwości organizowania tradycyjnych „Orszaków Trzech Króli”.

W związku z tym, że tradycyjne kolędowanie misyjne dzieci po domach nie będzie możliwe w tym roku zachęcamy do wsparcia potrzebujących dzieci poprzez zbiórkę internetową  https://www.katolikwspiera.pl/pomoz-masajskim-dzieciom.html

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w czasie ferii nie odbędą się kursy animatorskie i lektorskie. Jednocześnie zapraszamy w czasie ferii do wzięcia udziału w konkursach: biblijnym, liturgicznym oraz Mistrzostwach LSO w FIFA21. Więcej informacji www.lso.rzeszow.pl.