II Niedziela po Bożym Narodzeniu 02.01.2022 r.

01/01/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego, rocznica konsekracji Biskupa Kazimierza Górnego i Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30, 16.00

Składka w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.

Po każdej Mszy św. poświecenie kadzidła i kredy.

2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego – koniec okresu Narodzenia Pańskiego – kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

3. W tym roku w naszej parafii, podobnie jak w ubiegłym, zgodnie z zaleceniami ks. bpa Ordynariusza, nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie.

Począwszy od 4 stycznia 2022 r, w dni powszednie, będę zapraszał na Mszę św. mieszkańców z poszczególnych rejonów parafii. Msza św. będzie celebrowana w intencji zaproszonych Parafian – o błogosławieństwo Boże dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych.

Bardzo proszę zabrać ze sobą wodę do poświecenia.

- osoby, które przeprowadziły się do nowego domu lub sprowadziły się do naszej parafii i chciałyby poświecić dom, mogą umówić się indywidualnie na poświecenie domu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W czwartek o godz. 16.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 16.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

5. W sobotę Nowenna do św. Jadwigi Królowej – zachęcam do pisania podziękowań i próśb.

Msze św. w tygodniu – 17.00; czwartek – 7.30, 10.30, 16.00 ; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej

- o godz. 15.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

7.  Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 17.00;

(1) + Mieczysław Kot – od żony i dzieci

(2) + Daniela Jakubowska – od rodzina Grzesik z Bud – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od sąsiedzi Gancarz – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od Józefa Cyrka – poza parafią

(5) Gr. + Stanisław Walat – od Ewy i Andrzeja Lech z rodziną – poza parafią – początek

Wtorek – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2022 dla Parafian z numerów domów: 473 – 495

(2) + Daniela Jakubowska – od rodzina Skiba – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od Władysław Ząbroń z rodziną – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od Katarzyny Róg z mężem – poza parafią

(5) Gr. + Stanisław Walat – od Anny i Arkadiusza Lib z rodziną – poza parafią

Środa – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2022 dla Parafian z numerów domów: 442a – 472

(2) + Daniela Jakubowska – od Iwony i Damiana Lech z rodziną – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od siostrzenicy Teresy z rodziną – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od Kazimiery i Władysława Mróz z rodziną – poza parafią

(5) Gr. + Stanisław Walat – od Natalii i Tomasza Marchlik – poza parafią

Czwartek – 7.30; (1) ++ Janina (11 rocznica śmierci) i Leon Wołoszyn

(2) + Daniela Jakubowska – od rodziny Wilk – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od Heleny Ząbroń z Wrocławia z rodziną – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od Kazimiery i Władysława Mróz z rodziną – poza parafią

(5) Gr. + Stanisław Walat – od szwagra Bogdana z rodzina – poza parafią

10.30: + Józef Cyrnek (20 rocznica śmierci)

Piątek – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2022 dla Parafian z numerów domów: 409 – 440L

(2) + Daniela Jakubowska – od rodziny Wilk – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od Stefanii i Józefa Jastrząb z rodzina – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od Sylwii i Bartłomieja Koń – poza parafią

(5) Gr. + Stanisław Walat – od szwagra Bogdana z rodzina – poza parafią

Sobota

(1) O błogosławieństwo Boże, wszelkie Boże Dary w Nowym Roku 2022 dla Parafian z numerów domów: 377 – 408c

(2) + Daniela Jakubowska – od Emilii Jakubowskiej – poza parafią

(3) + Bronisława Ambroziewicz – od Anny i Tadeusza Pietraszek z rodziną – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od Mariusza Tracza z rodziną – poza parafią

(5) Gr. + Stanisław Walat – od szwagierki Lucyny z rodziną – poza parafią

7.30: (1) ++ Anna, Franciszek, Tadeusz Lech; Jan Kula

(2) + Daniela Jakubowska – od Danuty Dziągwa z rodziną – poza parafią

(4) + Stanisław Walat – od Grażyny i Marka Wolanik – poza parafią

(5) Gr. + Stanisław Walat – od szwagierki Lucyny z rodziną – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo dla Adriana w 1 rocznicę urodzin

W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji Czcigodnych Księży Biskupów Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2022 r. o godz. 12 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza naszej diecezji będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza Święta w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza święta będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.