II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018 r.

08/12/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Od dzisiaj po Mszach św. Parafialna Caritas będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na tzw. – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 20 grudnia.

3. Roraty codziennie o godz. 17.00 – zapraszam do udziału.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w piątek 21 grudnia – 10.00-12.00; 15.00-17.30; przerwa od 16.00-16.30

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. dzieci z kółka Misyjnego będą sprzedawać kartki świąteczne – Dochód zostanie przekazany dla podopiecznych s. Roberty.

4. W piątek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

5. W sobotę (15.12) na Mszę św. przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami – wręczenie modlitewników

6. W niedzielę 16 grudnia rozpoczęcie Nowenny do Dzieciatka Jezus

(1) + Irena Konefał – od koleżanek z pracy córki Barbary

(2) + Anna Koryl – od Zarządu i Członkiń KGW nr 2 w Jasionce – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od rodziny Drmic – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anieli Pieczonka w 90 urodziny

(2) + Anna Koryl – od sąsiadów Miś z rodziną – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od rodziny Dzioban – poza parafią

(1) + Teresa Grzesik (1 rocznica śmierci)

(2) + Anna Koryl – od wychowanków z rocznika 2002 – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od Karola Staszowskiego z mamą – poza parafią

Czwartek 17.00

(1) ++ Julia i Franciszek Lech

(2) + Anna Koryl – od przyjaciół Oli z Wólki Podleśnej – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od Anny i Adama – poza parafią

Piątek – 17.00:

(1) + Zofia Rybka (10 rocznica śmierci)

(2) + Józef Grzesik – od żony Wiktorii

(3) + Anna Koryl – od przyjaciół Oli z Wólki Podleśnej – poza parafią

Sobota – 17.00:

(1) ++ Helena, Aniela, Wojciech Kozyra

(2) + Maria Staszowska – od Koła Przyjaciół WSD w Rzeszowie – poza parafią

(3) + Anna Koryl – od rodziny Rejman – poza parafią

7.30: (1) ++ Stanisław (rocznica śmierci), Bronisława (f), Władysław Marszałek

(2) + Anna Koryl – od pracowników Centrum Oświaty Gminy Trzebownisko – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30 ++ Bronisław Pieczonka (13 rocznica śmierci), Anna i Stanisław Iwaszek

16.00 Za Parafian

1. 11 grudnia (wtorek) 2018 r. o godz. 19.30 u oo. Pijarów w Rzeszowie odbędzie się otwarte spotkanie z ks. Marianem Rajchelem – egzorcystą z Archidiecezji Przemyskiej.

2. 13 grudnia – dzień pamięci i modlitwy za ofiary stanu wojennego w Polsce. Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona w kościele farnym w Rzeszowie o godz. 18:00.

3. 16 grudnia 2018 r. w ramach Misyjnych Wieczorów w parafii św. Rocha w Rzeszowie odbędzie się Koncert Organowy na odrestaurowanych i poświęconych organach z udziałem prof. Andrzeja Chorosińskiego i dr hab. Marka Stefańskiego. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Górnego o godz. 16.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.