II NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2017 R.

09/12/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie! 10.12.2017 r.

1 Dzisiaj II niedziela Adwentu, obchodzimy XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Roraty codziennie o godz. 17.00 – zapraszam do udziału.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w czwartek 21 grudnia – 10.00-12.00; 15.00-17.30; przerwa od 16.00-16.30

3. Od dzisiejszej niedzieli po Mszach św. dzieci z kółka Misyjnego będą sprzedawać kartki świąteczne – Dochód zostanie przekazany dla podopiecznych s. Roberty.

Parafialna Caritas będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na tzw. – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 20 grudnia.

4. W piątek na Mszę św. przychodzą kandydaci do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami – wręczenie modlitewników

5. W sobotę 16 grudnia rozpoczęcie Nowenny do Dzieciatka Jezus

6. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pracowali w naszym kościele w minionym tygodniu – Bóg zapłać za ofiarną pracę!

7. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Grażyna Cyrnek, Eugenia Gancarz, Beata Wilczak, Agnieszka Stec, Lucyna Ożóg, Roman Miś, Paweł Gunia

8. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 123, 134A, 79, 401, 440B, 462, 376, 78, 370, 124, 114, 12, 107, 111, 172A, 182, 360, 98, 440F, 134D, 257, 484A, 158, 467, 442H, 407, 370A

Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom!

9. Intencje Mszy św.:

(3) + Władysława (f) Wisz – od sąsiadów z nr 377 i 366 – paza parafią

(4) + Józef Grzesik – od rodziny Orzechów – poza parafią

17.00

(1) Dziękczynna z prośba o zdrowie i błog. Boże dla Jolanty, Karoliny, Dominika i ich rodzin

(2) + Tadeusz Lech – od właścicieli i pracowników hotelu Classic – poza parafią

(3) + Władysława (f) Wisz – od rodziny Grzesików – paza parafią

(4) + Józef Grzesik – od rodziny Klusów – poza parafią

17.00 Sobota 17.00

(1) ++ Anna i Ludwik Chmiel

(2) + Tadeusz Lech – od właścicieli i pracowników hotelu Classic – poza parafią

(3) + Władysława (f) Wisz –od Karola Staszowskiego – paza parafią

(4) + Józef Grzesik – od swata Kłonickiego – poza parafią

7.30 (1) ++ Stanisław (rocznica śmierci); Bronisława (f) i Władysław Marszałek

10.30 + Bronisława Pieczonka (11 rocznica śmierci)

16.00 Za Parafian

10. Informacje diecezjalne

1 W poniedziałek, 11 grudnia o godz. 19.00 w Diecezjalnym Domu Tabor w Rzeszowie w ramach Rekolekcji Filmowych odbędzie się pokaz filmu „Proroctwo”. Autorzy podejmują swoistego rodzaju śledztwo w sprawie szczególnego zadania jakie miałby otrzymać naród Polski do wykonania od Boga na podstawie objawień m.in.: kard. Augusta Hlonda, św. Siostry Faustyny Kowalskiej czy o. Johna Bashobory. W filmie głos zabierają: o. Augustyn Pelanowski, o. Enrique Porcu, ks. Dominik Chmielewski. Po seansie będzie rozdawana płyta z filmem DVD. Wstęp wolny

2 WSD w Rzeszowie zaprasza w czwartek, 14 grudnia 2017 r. na konferencję naukową o muzyce kościelnej. Zaproszenie kierowane jest głównie do Księży, Organistów i Dyrygentów. Konferencja ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny. Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

3 Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI oraz Wspólnota Dobrego Pasterza przy parafii św. Krzyża w Rzeszowie zapraszają na Rekolekcje Adwentowe: „Zstąpił z wysokości, by stać się naszym bratem”. Odbywać się one będą przez trzy kolejne wtorki Adwentu (5, 12 i 19 grudnia) w parafii św. Krzyża w Rzeszowie. O godz. 18.30 Eucharystia, następnie katecheza oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Gnat i ks. Przemysław Jamro.

4 Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowie zaprasza na grudniową Katechezę Audiowizualną pt. „Podnieście glowy” z panem Maciejem Bodasińskim, inicjatorem wydarzeń ogólnopolskich: „Wielka Pokuta” oraz „Różaniec do granic”. Pan Maciej opowie również o doświadczeniu, które sprawiło, że odkrył dobroć Boga. Spotkanie odbędzie się w środę 13. grudnia, w auli Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie, o godzinie 19.00. Spotkanie można oglądać na żywo przez Internet, wystarczy wpisać tytuł „Podnieście głowy” w wyszukiwarce na Facebooku.

5 KSM Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na adwentową konferencję o. Adama Szustaka OP z cyklu „Pachnidła” pod tytułem „Niewolnica Isaura, czyli o miłości, która niszczy”, zorganizowanej 14 grudnia 2017 r. o godz. 19.00 w „Collegium Iuridicum” kampusu WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej w Rzeszowie.