II Niedziela Adwentu 04.12.2022 r.

03/12/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj obchodzimy 23. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. We wtorek 6 grudnia przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Spotkanie ze św. Mikołajem w naszym kościele o godz. 18.00. Św. Mikołaj spotka się z dziećmi z naszej parafii i grupami duszpasterskimi; Oazą, Scholą, KSM-em, Kółkiem Misyjnym, Szkolnym Kołem Caritas, ministrantami i lektorami. Przybycie św. Mikołaja będzie wspierało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Szkolne Koło Caritas, Parafialny Zespół Caritas za co szczególnie dziękuję.

Rodzice, którzy chcieliby wesprzeć św. Mikołaja będą mogli to uczynić we wtorek (6 XII) od godz. 16.00.

3. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Godzina Łaski

8 grudnia 2022 r. od 12.00 do 13.00

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Zachęcam do modlitwy

W czwartek Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00.

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i Ich Rodziców. Dzieciom zostaną wręczone Medaliki.

4. Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 18 grudnia.

5. Czuwanie z Jezusem!

W każdy piątek Adwentu po Mszy św., będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. Wystawienie będzie trwało do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich chętnych na indywidualną adorację Pana Jezusa.

6. Składam serdeczne podziękowanie Panu Sołtysowi naszej miejscowości i Przewodniczącej KGW za pomoc w zorganizowaniu zabawy andrzejkowej w Domu Ludowym dla młodzieży z naszej parafii i całego dekanatu.

Bardzo dziękuję Paniom z naszej parafialnej Caritas i młodzieży z KSM za przygotowanie poczęstunku i dopilnowanie całej zabawy. Bóg zapłać!

7. W środę po Mszy św. spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów – obecność obowiązkowa

8. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii we wtorek 20 grudnia w godzinach 10.00-12.00; 18.00-21.00 (przerwa 19.15 – 19.45).

9. Msze św. w tygodniu: 17.00; czwartek – 7.00 i 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

10. Niedziela:

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Jana Pawła II

- o godz. 15.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

11.Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 17.00;

(1) ++ Maria (7 rocznica śmierci) i Stanisław (26 rocznica śmierci) Grzesik – od Zofii i Władysława Grzesik

(2) + Zdzisław Dróżdż – od swatowej Genowefy – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, i św. Mikołaja dla dzieci z naszej parafii

(2) + Zdzisław Dróżdż – od rodziny Kruczek – poza parafią