I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 01.03.2020 r.

29/02/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 01.03.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne – zachęcam Wszystkich o udziału. Rekolekcje prowadzi ks. Jakub Nagi.

Spowiedź rekolekcyjna codziennie pół godziny przed Mszą św. We wtorek spowiedź od godz. 15.30-18.00; przerwa od 16.30 – 17.00

Plan rekolekcji podawany był w dwóch ostatnich numerach naszego biuletynu.

2. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 8 marca, będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami – zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

3. Zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali

Droga Krzyżowa w piątek:

- po Mszy św. o godz. 7.00

- o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św.

W niedzielę o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii o godz. 16.30 poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja; różaniec godz. 16.30 o pokój na świecie i o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Chór Parafialny

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.15 odwiedzę chorych.

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – Msza św.  i nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00 – różaniec poprowadzi Róża św. Faustyny Kowalskiej – po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Msze św. w tygodniu o godz. poniedziałek i wtorek 18.00; środa i czwartek 17.00; piątek: 7.00 i 17.30; sobota 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6, W środę 4 marca liturgiczne święto św. Kazimierza Królewicza, jest to Dzień Imienin pierwszego Biskupa Rzeszowskiego, biskupa seniora Kazimierza Górnego. Dostojnego Jubilata polecajmy w naszych modlitwach wypraszając dla niego, za wstawiennictwem Świętego Patrona, potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.

7.  Intencje Mszalne:

(1) + Wiktoria Kopeć (1 rocznica śmierci)

(2) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Danieli (f) w 85 urodziny

(3) + Mieczysław Kot – od Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Boguchwale – poza parafia

(4) + Jan Grzesik – od Małgorzaty i Tadeusz Kłonickich – poza parafią

(5) Gr. + Jan Grzesik – od pracowników NESTLE dział produkcji – poza parafią – początek

Wtorek – 18.00

(1) + Stanisław Gwóźdź – od Marii i Władysława Bojda z rodziną

(2) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Marianny w 88 urodziny

(3) + Mieczysław Kot – od Port lotniczy Rzeszów-Jasionka LSRG – poza parafią

(4) + Jan Grzesik – od rodziny Wilk – poza parafią

(5) Gr. + Jan Grzesik – od pracowników NESTLE dział produkcji – poza parafią

(1) + Mieczysław Kot – z Róży św. Moniki

(2) + Mieczysław Kot – od Port lotniczy Rzeszów-Jasionka LSRG – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od rodziny Wilk – poza parafią

(4) Gr. + Jan Grzesik – od pracowników NESTLE dział produkcji – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) ++ Albina i Antoni Majka

(2) + Mieczysław Kot – od Port lotniczy Rzeszów-Jasionka LSRG – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od rodziny Golec – poza parafią

(4) Gr. + Jan Grzesik – od pracowników NESTLE dział produkcji – poza parafią

Piątek –  7.00

(1) ++ Stefan (28 rocznica śmierci) i Bronisława (f) i zmarli z rodziny Jakubowskich

(2) + Mieczysław Kot – od Zarząd Oddziału powiatowego OSP w Leżajsku – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od Ireny i Tadeusza Kot z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Jan Grzesik – od Marii Cyna z rodziną – poza parafią

17.30: + Helena Gwóźdź (1 rocznica śmierci)

Sobota – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Sióstr z Róży św. Jadwigi Królowej i ich rodzin i za zmarłe Siostry

(2) + Mieczysław Kot – od Strażacy Ochotnicy Ziemi Leżajskiej – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od szwagierki Kazimiery z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Jan Grzesik – od Kazimiery Krupczak z rodziną – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

(2) + Mieczysław Kot – od rodzina Józefczyk i Golec z |Medyni Głogowskiej – poza parafia

(3) + Jan Grzesik – od szwagierki Kazimiery z rodziną – poza parafią

(4) Gr. + Jan Grzesik – od Joanny Golonka z rodziną – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla wszystkich Kobiet z naszej parafii

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety i Piotra – od wnuczki Poli

W drugą niedzielę Wielkiego Postu 8 marca 2020 r. w WSD w Rzeszowie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia do członków Stowarzyszenia.

W najbliższą niedzielę odbędzie się IX Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niezmiennie od 8 lat jest to największe podkarpackie wydarzenie związane z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tegoroczna edycja rozpocznie się 1 marca o godzinie 17:30 na rzeszowskim Rynku. Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku i plakatach. Serdecznie zapraszamy.

Marszałek Województwa Małopolskiego informuje, że podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu „Kapliczki Małopolskie 2020”. Ma on na celu ratowanie kapliczek mających walory artystyczne. Warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie jest nawiązanie współpracy właściciela kapliczki z gminą lub powiatem na terenie których znajduje się kapliczka. Wnioski będą przyjmowane do dnia 13 marca 2020 r. Wszelkie informacje na stronie internetowej województwa małopolskiego.

Kina „Helios” w Rzeszowie zapraszają na film „Najświętsze Serce”. Szczegóły w przekazanych materiałach oraz na stronach internetowych kin.