I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

26/11/2022 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Każda Eucharystia jest spotkaniem ze zbawiającym nas Bogiem, doświadczając tego, jesteśmy zobowiązani do dawania w codziennym życiu świadectwa wiary.
Dlatego przez: postawienia adwentowe, przychodzenie na roraty, korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, lekturę duchową (Pismo święte, książka religijna, prasa katolicka) chcemy wejść na drogę oczekiwania.

Czas Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze myśli ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”. (ONRiL 39)

Jednym z nabożeństw adwentowych są Roraty – Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu. Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach wszystkich Parafian – Roraty codziennie o godz. 17.00

Proszę, aby rodzice zaopatrzyli dzieci w lampioniki.

Zachęcam dzieci które  będą uczestniczyły w Roratach, aby przynosiły wycięte z papieru serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem. Po każdej Mszy, będzie losowane serduszko i jego właściciel weźmie ze sobą figurkę Matki Bożej Niepokalanej, aby w domu razem z całą rodzina się pomodlić, a na następny dzień odnieść ją do kościoła.

Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

2. Od dzisiaj po Mszach św. w niedziele, Parafialna Caritas będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na tzw. – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 18 grudnia.

3. Czuwanie z Jezusem!

W każdy piątek Adwentu po Mszy św., będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. Wystawienie będzie trwało do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich chętnych na indywidualną adorację Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 16.30 różaniec o powołania kapłańskie i zakonne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie

W piątek o 16.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Caritas.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę w zakrystii lub telefonicznie  zgłaszać Tych chorych, którzy  chcą przystąpić do sakramentu pokuty i przyjąć Komunie św. (odwiedzę tylko Tych którzy zostaną zgłoszeni)

W sobotęMsza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 – różaniec poprowadzi Róża św. Teresy

W sobotę w Terliczce o godz. 10.00 Nabożeństwo Pierwszosobotnie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszam do wzięcia udziału dzieci wraz z rodzicami.

5. We wtorek 6 grudnia przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Spotkanie ze św. Mikołajem w naszym kościele o godz. 18.00. Św. Mikołaj spotka się z dziećmi z naszej parafii i grupami duszpasterskimi; Oazą, Scholą, KSM-em, Kółkiem Misyjnym, Szkolnym Kołem Caritas, ministrantami i lektorami. Przybycie św. Mikołaja będzie wspierało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Szkolne Koło Caritas, Parafialny Zespół Caritas za co szczególnie dziękuję.

Rodzice, którzy chcieliby wesprzeć św. Mikołaja będą mogli to uczynić we wtorek (6 XII) od godz. 16.00.

6. W drugą niedzielę Adwentu (4 grudnia br.) będziemy obchodzić 23. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

7. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii we wtorek 20 grudnia w godzinach 10.00-12.00; 18.00-21.00 (przerwa 19.15 – 19.45).

8. Do 30 listopada po Mszy św. o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych z wypominkami.

10. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(3) Gr. + Władysław Małecki – poza parafią – koniec

(4) + Zdzisław Dróżdż – od syna Krzysztofa z rodziną – poza parafią

Piątek – 17.00;