I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018 r.

01/12/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1 Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem W mocy Bożego Ducha.

Czas Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje nasze myśli ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”. (ONRiL 39)

Jednym z nabożeństw adwentowych są Roraty – Msza św. o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu. Serdecznie zapraszam do udziału w Roratach wszystkich Parafian – Roraty codziennie o godz. 17.00, jutro wyjątkowo o godz. 7.00

Proszę, by rodzice zaopatrzyli dzieci w lampioniki.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w piątek 21 grudnia.

Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie opłatków. Ofiary z nabycia opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i częściowo na służbę kościelną.

2. W czwartek 6 grudnia przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Spotkanie ze św. Mikołajem w naszym kościele o godz. 18.00. Św. Mikołaj spotka się z dziećmi z naszej parafii i grupami duszpasterskimi; Oazą, Scholą, KSM-em, Kółkiem Misyjnym, Szkolnym Kołem Caritas, ministrantami i lektorami. Przybycie św. Mikołaja będzie wspierało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Szkolne Koło Caritas, Parafialny Zespół Caritas za co szczególnie dziękuję.

Rodzice, którzy chcieliby wesprzeć św. Mikołaja będą mogli to uczynić od godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

W czwartek o godz. 16.30 modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne i za nasze Seminarium Duchowne będzie prowadzona przez Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

W piątek o godz. 16.30 modlitwa o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Parafialny Zespół Caritas

- po Mszy św. spotkanie formacyjne Parafialnej Caritas

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie od 16.30 w piątek od godz. 16.00

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

4. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 17.00.

5. W II niedzielę Adwentu, 9 grudnia br. obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

6. Od przyszłej niedzieli po Mszach św. Parafialna Caritas będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na tzw. – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 20 grudnia.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Po Mszy św. spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i sakramentu bierzmowania.

Konferencje poprowadzi ks. dr Krzysztof Budzyń nt. Zasada konsekwencji wychowawczej.

Zapraszam na tę konferencję również rodziców, którzy chcieliby ubogacić się przekazywanymi treściami.

(1) + Marian Lech – od Aleksandra Jandy z USA

(2) + Anna Koryl – od rodziny Guniów z Łukawca – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od rodziny Nowak – poza parafią

(1) + Stanisława Mendrala – od córki Zofii z rodziną

(2) + Anna Koryl – od rodziny Kasiak z Łukawca – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od chrześnicy Marii i Jerzego Musiał – poza parafią

(1) ++ Tadeusz (13 rocznica śmierci) i Stefania Litwin

(2) + Anna Koryl – od Wójta i Rady Gminy Trzebownisko – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od Jadwigi i Bronisławy – poza parafią

Czwartek 17.00

(1) W intencji grup duszpasterskich działających w naszej parafii – o błogosławieństwo Boże

(2) + Anna Koryl – od Wójta i Rady Gminy Trzebownisko – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od rodziny Grata – poza parafią

Piątek – 17.00:

(1) + Irena Konefał – od Ewy i Wiesława Mach

(2) + Anna Koryl – od rodziców, wychowawcy, kolegów i koleżanek z klasy ZS Szkół w Jasionce – poza parafią

(3) + Maria Staszowska – od rodziny Wilczak – poza parafią

Sobota – 8.00 O błogosławieństwo Boże dla ks. Waldemara z okazji imienin – od Margaretki

17.00:

(1) ++ Katarzyna Bojda i Adam Nowak

(2) + Maria Staszowska – od rodziny Bielenda – poza parafią

(3) + Anna Koryl – od koleżanek i kolegów Oli z Jasionki – poza parafią

7.30: (1) ++ Emil. Wojciech, Anna

(2) + Anna Koryl – od rodziny Pokrzywów i Gołojuchów z Jasionki – poza parafią

10.30 Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Jakuba w 11 urodziny

16.00 Za Parafian

1 W piątek, 7 grudnia odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę. Uroczysta Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej zostanie odprawiona o godz. 11. Natomiast w niedzielę, 9 grudnia pszczelarze z Podkarpacia będą pielgrzymować do sanktuarium w Leżajsku. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz.11.

2 Bracia Kapucyni z Terliczki k/Rzeszowa zapraszają wiernych w sobotę, 8 grudnia do nawiedzenia “relikwii” – habitu św. Ojca Pio. 9 grudnia, w niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku św. ojca Pio.

3 Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w dniach 07 – 09 grudnia 2018 r. w czasie Mszy św., o godz. 14:30.