II Niedziela Adwentu 05.12.2021 r.

04/12/2021 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj obchodzimy 22. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Jutro 6 grudnia przybędzie do naszej Parafii św. Mikołaj. Spotkanie ze św. Mikołajem w naszym kościele o godz. 18.00. Św. Mikołaj spotka się z dziećmi z naszej parafii i grupami duszpasterskimi; Oazą, Scholą, KSM-em, Kółkiem Misyjnym, Szkolnym Kołem Caritas, ministrantami i lektorami. Przybycie św. Mikołaja będzie wspierało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Szkolne Koło Caritas, Parafialny Zespół Caritas za co szczególnie dziękuję.

Rodzice, którzy chcieliby wesprzeć św. Mikołaja będą mogli to uczynić w poniedziałek od godz. 16.00.

3. W Środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Godzina Łaski

8 grudnia 2021 r. od 12.00 do 13.00

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Zachęcam do modlitwy

W środę Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 17.00.

Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i Ich Rodziców. Dzieciom zostaną wręczone Medaliki.

4. Czuwanie z Jezusem!

W każdy piątek Adwentu po Mszy św., będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej modlitwy. Wystawienie będzie trwało do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich chętnych na indywidualną adorację Pana Jezusa.

5. W związku ze stanem pandemii, spowiedź przedświąteczna w naszej parafii zostanie rozłożona w czasie, w taki sposób, aby każdy kto zechce się wyspowiadać, miał taką możliwość.

- wtorek 21 grudnia od godz. 15.30-18.00

- środa 22 grudnia godz. 10.00-12.00; 15.30-18.00

- czwartek 23 grudnia od godz. 18.00-21.00

Zachęcam do korzystania ze spowiedzi – codziennie pół godziny przed Mszą św.

6. Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 19 grudnia.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII

8. Msze św. w tygodniu – 17.00; środa – 7.00 i 17.00;  niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

9. W przyszłą niedzielę

- o godz. 7.00 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP

- o godz. 10.00 Różaniec – poprowadzi Róża św. Anny

- 15.45  Koronka do Bożego Miłosierdzia

Poniedziałek – 17.00;

(1) O błogosławieństwo Boże dla Dzieci z naszej parafii

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od syna Macieja z Natalią – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od Ilony i Jana Lech – poza parafią

(1) Dziękczynna za ocalenie syna z wypadku z prośbą o opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od wnuków: Pawła i Grzegorza – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od Ilony i Jana Lech – poza parafią

O zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie

(1) + Józef Wisz (nr 107) (6 rocznica śmierci) – od żony i dzieci

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od wnuków: Pawła i Grzegorza – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od córki Barbary z mężem – poza parafią

(4) + Stanisław Walat (30 dzień po śmierci) – od żony – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) + Edward Wisz

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od swatowej Janiny – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od Urszuli i Kamila Gancarz z rodziną – poza parafią

Piątek – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia dla Michaliny – od dzieci

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od swatowej Janiny – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od Urszuli i Kamila Gancarz z rodziną – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla ks. Waldemara z okazji imienin – od Margaretki

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od siostry Emilii Sala – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od syna Adama – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

(2) Gr. + Tadeusz Gołojuch – od siostry Emilii Sala – poza parafią

(3) + Daniela Jakubowska – od syna Adama – poza parafią

10.30: ++ Zofia i Piotr Dziubek

16.00: + Teresa Grzesik (4 rocznica śmierci)

Ogłoszenie społeczne!

Ogłoszenie Urzędu Gminy w Trzebownisku

Na podstawie ustawy z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw (tj. Dz.U. z 2021 r., poz. 554) na właścicieli nieruchomości ciąży obowiązek złożenia deklaracji w systemie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła w terminie 1 lipca 2021 r. - 30 czerwca 2022 r.

Właściciele nieruchomości będą musieli wskazać w deklaracji z jakich źródeł ciepła korzystają.

Deklaracje można składać przez Internet, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków CEEB. https://www.gunb.gov.pl/

Osoby, które nie będą mogły skorzystać z tej formy składania deklaracji, mogą złożyć ją w formie papierowej w siedzibie Urzędu Gminy Trzebownisko.

Czas jaki został przewidziany na zgłoszenie to:

-12 miesięcy dla budynków, w których już istnieje źródło ciepła i spalania paliw,

-14 dni dla źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach nowo powstałych.

Nie dopełnienie tego obowiązku w terminie, może zostać nałożony mandat w wysokości 500 zł lub nawet grzywna 5000 zł.

Więcej informacji na afiszu w gablocie.