XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

19/09/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji będzie zorganizowana zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

2. W tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – Święto św. Mateusza – apostoła i ewangelisty

- środa – św. o. Pio z Pietrelciny

3. W niedzielę 27 września po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania

4. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Emilia Skawińska – Jolanty Michałek z rodziną

(2) + Emilia Skawińska – od Grzegorza Szczur z rodziną – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) O zdrowie dla Bartosza – od koleżanek i kolegów z VIII a

(2) + Emilia Skawińska – od rodziny Domin z Piątkowej – poza parafią

Środa –  18.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Doroty Gunia – od wychowawców, kolegów i koleżanek z VIII a i b

(2) + Emilia Skawińska – od rodziny Skawińskich – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Doroty i Zbigniewa w 15 rocznicę ślubu

(2) + Emilia Skawińska – od rodziny Winiarczyków z Przemyśla – poza parafią

Piątek 18.00

(1) + Wojciech Gunia – od synów

(2) + Emilia Skawińska – od siostry Marii Szczur – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) + Wojciech Gunia – od mamy

(2) + Emilia Skawińska – od Dyrekcji i Pracowników Zakładu Leczniczego AVEE-med. w Niechobrzu – poza parafią

7.30: (1) + Przemysław Lech (rocznica śmierci)

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anny i Jana Skiba w 45 rocznicę ślubu

W środę, 23 września br. odbędzie się pielgrzymka przedstawicieli maturzystów z naszej diecezji na Jasną Górę. Msza Święta przed Ikoną Jasnogórską pod przewodnictwem Biskupa Edwarda została zaplanowana na godz. 13.00. Katolickie radio „VIA” przeprowadzi bezpośrednią transmisję tej Mszy Świętej. Proszę o tym poinformować maturzystów. Program pielgrzymki został przesłany w zeszłym tygodniu. W załącznikach przesyłam plakat oraz propozycje duszpasterskie.

Dla miłośników klasycznej i wartościowej lektury duchowej polecam publikacje wydawnictwa prowadzonego przez naszych diecezjan. Ofertę można znaleźć na stronie internetowej: www.najejgłowie.pl

Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zarządziła zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Zbiórka ta ma się odbyć w niedzielę 27 września br. we wszystkich parafiach w Polsce. Niedziela ta jest obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

Ogłoszenie społeczne!

Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach 21-25 września 2020 r. w naszej miejscowości, będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.