XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020 r.

12/09/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej w dzisiejszą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka na Ziemię Świętą. Została ona przeniesiona z Wielkiego Piątku ze względu na pandemię – Bóg zapłać!

2. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, hasłem „Budujmy więzi”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Rodzicach, Nauczycielach i Wychowawcach.

3. Jutro 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Z modlitwą udamy się na cmentarz. Serdecznie wszystkich zapraszam (proszę zabrać ze sobą lampiony, które pozostawimy na grobach naszych bliskich) – Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież z klasy VIII

4. W piątek 18 września święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, dzieci i młodzieży – serdecznie zapraszam dzieci i młodzież naszej parafii na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. „Godzina dla Jezusa” – w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży – zapraszam młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania, młodzież z klas VI-VIII, licealną, uczącą się i pracującą.

5. W niedzielę 20 września br., Kościół w Polsce obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji będzie zorganizowana zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.

6. W środę zapraszam na Mszę św. ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów. Zaproszenie do kandydatów kieruje nie tylko do chłopców z IV kl. SP, ale i do starszych jeśli wyrażają taką chęć – rodziców proszę o zachętę.

7. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Józef Wisz (nr 107)

(2) + Emilia Skawińska – od brata Edwarda – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) + Marian Lech (2 rocznica śmierci)

(2) + Emilia Skawińska – od rodziny z Zamościa – poza parafią

Środa –  18.00

(1) + Tadeusz

Czwartek – 18.00

(1) + Tadeusz

Piątek 18.00

(1) + ks. Stanisław Płaza (5rocznica śmierci)

Sobota – 18.00

(1) + Edward Wisz

7.30: (1) O błogosławieństwo Boże dla dk. Marka i kl. Jakuba Drupków

(2) + Emilia Skawińska – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

16.00: O błogosławieństwo Boże dla rodziny Bujniak – od Szafarzy

APEL POLICJI

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie informuje o zagrożeniach związanych z grupą przestępstw,, których ofiarami najczęściej padają        osoby starsze.         .

Oszustw dokonywanych metodą: na wnuczka, na policjanta, polegających na podawaniu się za członków rodziny lub pracowników różnych służb  - Policji, ale także sanepidu, przychodni czy urzędu miasta.

Pomimo apeli, nadal dochodzi do wielu takich oszustw, które prowadzą często do utraty całych oszczędności!

Ostatni czas epidemii koronawirusa wpłynął na pojawienie się osób, które telefonicznie lub w bezpośredniej rozmowie proszą na przykład o podanie takich danych jak numer dowodu osobistego czy numer pesel lub pod pozorem przeprowadzenia na przykład odkażania mieszkania, dokonują

kradzieży.

Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania!

Pamiętajmy, aby chronić przed osobami postronnymi nasze dane, takie jak

np. numer pesel!

Pamiętajmy, że Policja i inne służby NIGDY nie proszą o pieniądze, nie proszą także o wybieranie pieniędzy z banku czy branie pożyczek lub kredytów.

Pamiętajmy, aby KAŻDĄ telefoniczną prośbę o nagłą pożyczkę dla kogoś bliskiego zawsze sprawdzić i zweryfikować.

Pamiętajmy, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom,

których nie znamy

Pamiętajmy, aby każde podejrzenie .zgłosić najbliższej jednostce Policji,

dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

Wasza czujność to Wasze bezpieczeństwo!!