Życzenia Wielkanocne

04/04/2015 Ogłoszenia inne

Wólka Podleśna, Wielkanoc 2015r.

Kontemplacja oblicza Chrystusa nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! Różaniec zawsze wyrażał to doświadczenie wiary, wzywając wierzącego do wyjścia poza ciemność męki, by utkwić wzrok w chwale Chrystusa w zmartwychwstaniu. Kontemplując Zmartwychwstałego, chrześcijanin odkrywa na nowo motywy swojej wiary (1 Kor 15, 14) i przeżywa ponownie radość (…) doświadczenia nowego życia uwielbionego Jezusa.

(Rosarium Virginis Mariae – Jan Paweł II)

Drodzy Parafianie!

Dzieląc się radością Wielkanocnego Poranka, pragnę Wam życzyć takiego zapatrzenia się w Oblicze Zmartwychwstałego, by był dla Was źródłem niezachwianej wiary oraz życiodajnej miłości do Boga, Kościoła i człowieka.

Obyśmy wspierani mocą Zmartwychwstałego, zwyciężali zło i nienawiść w naszych sercach; w życiu rodzinnym i społecznym, wybierali zawsze to, co służy prawdziwemu dobru człowieka i naszej Małej Ojczyzny oraz Narodu.

Byśmy byli odważnymi i radosnymi świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego w naszym środowisku.

Jako wspólnota parafialna przez współdziałanie z Duchem Świętym mamy odnawiać oblicze ziemi, by na glebie dobrze uformowanego sumienia mogła wzrastać prawda i życzliwość.

Otwórzmy serca, aby przyjąć z głęboką wiarą Chrystusa podczas Misji Świętych!

Otwórzmy oczy, abyśmy mogli dostrzec wokół siebie znaki oraz cuda Jego mocy i dobroci, również w darze Prymicji naszego Rodaka!

>Otwórzmy nasze usta, aby radosna nowina o zmartwychwstaniu Chrystusa opromieniała nową ewangelizację, byśmy z nowym zapałem, nowymi metodami, swoim świadectwem wiary uporządkowali ten świat ,do którego jako chrześci-janie jesteśmy posłani, by mógł panować w nas i wokół nas Boży ład.

Ks. Waldemar Dopart

Ks. Krzysztof Golas