XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 18.11.2018 r.

17/11/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj 18 listopada Kościół powszechny obchodzi Drugi Światowy Dzień Ubogich.

W naszej diecezji odbywają się diecezjalne uroczystości ku czci bł. Karoliny, Patronki Diecezji Rzeszowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby o godz. 12.00 w parafii Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Wszyscy wierni proszeni są o modlitwę w intencji diecezji i jej pasterzy.

2. W związku z przeżywanym w Kościele Rzymskokatolickim na terenie Polski, rokiem św. Stanisława Kostki, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje peregrynację relikwii oraz obrazu Naszego Patrona.

Relikwie św. Stanisława Kostki przybędą do naszej parafii 21 listopada (środa)

Program uroczystości:

środa – godz. 16.45 – uroczyste powitanie relikwii św. Stanisława Kostki

- godz. 17.00 – uroczysta Msza św.

- po Mszy św. do godz. 19.30 czuwanie modlitewne, które poprowadzi KSM naszej parafii

czwartek – godz. 9.00 – uroczysta Msza św. dla społeczności szkolnej i wszystkich chętnych

- godz. 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i pożegnanie relikwii – przewiezienie ich do parafii w Tyczynie

Zapraszam wszystkich na uroczystości związane z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki.

W środę szczególnie gorąco zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania, młodzież uczącą się i pracującą, Róże różańcowe, wszystkie grupy działające w naszej parafii.

Będzie to okazja dla nas wszystkich spotkać się z Tym, który nie bał się zostać świętym.

3. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 – za zmarłych Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami.

W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

W niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 15.30.

4. W środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – święto patronalne Sióstr Prezentek, których charyzmatem zakonnym jest edukacja dzieci i młodzieży. Siostry Prezentki prowadzą m.in. Liceum i Gimnazjum w Rzeszowie.

5. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu i muzyki kościelnej – pamiętajmy w naszej modlitwie o Chórzystach, Scholi, Panu Eugeniuszu i Panu organiście.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i KSM a zarazem ostatnia niedzielą roku liturgicznego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej

(1) ++ Władysława i Franciszek (25 rocznica śmierci) Wisz

(2) Gr. + Józef Wisz (nr 107) – poza parafią

(3) + Anna Koryl – od koleżanek i kolegów Zespołu Szkół w Łukawcu – poza parafią

(1) ++ Aniela i Jan Drupka

(3) + Anna Koryl – od Lucyna i Sławomir Ożóg z rodziną – poza parafią

(1) O błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży z naszej parafii

(3) + Anna Koryl – od Anna i Jarosław Wiszka z rodziną – poza parafią

Czwartek 9.00

(1) O błogosławieństwo dla społeczności szkolnej naszej Szkoły

(3) + Anna Koryl – od Ewa Szala z rodziną– poza parafią

Piątek – 17.00:

(1) ++ Katarzyna i Tomasz Michałek

(3) + Anna Koryl – od LKS Leśna – poza parafią

Sobota – 17.00:

(1) ++ Janina i Honorata Drzał (w rocznice śmierci)

(3) + Anna Koryl – od Rodzina Cyrnek – poza parafią

7.30: (1) + Teresa Grzesik – od męża i córki z rodziną

(3) + Anna Koryl – od teściowej i bratowej z synem – poza parafią

10.30 Za Parafian

16.00 ++ Antonina i Tomasz Gancarz

1 W dniach od 7 do 9 grudnia w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie odbędzie się prowadzony przez Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI Kurs Nowe Życie. Są to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na zapoczątkowanie lub odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE.