XXXII Niedziela Zwykła 11.11.2018 r.

10/11/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj 11 listopada Święto Niepodległości – w naszym kościele:

- o godz. 10.00 koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu naszej Scholi,

- o godz. 10.30 Msza św. za Ojczyznę, po Mszy św. odsłonięcie i poświecenie tablicy upamiętniającej 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości – serdecznie zapraszam na te uroczystości.

Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny i wywieszeniu flagi narodowej.

2. W czwartek (15 listopada) w naszej parafii odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla księży z dekanatu. O godz. 19.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. za śp. ks. Jana Kalinkę i zmarłych księży którzy pracowali w naszym dekanacie. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału we Mszy świętej i modlitwy za zmarłych księży.

Szczególnie liczę na obecność:

- Róż różańcowych i wszystkich grup działających w naszej parafii;

- dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami;

- kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami

3. WAŻNA INFORMACJA

Urząd Gminy w Trzebownisku informuje, że w dniu 15 listopada 2018 r. odbędzie się na terenie naszej miejscowości za Domem Ludowym mobilna zbiórka odpadów problemowych tj. ( zużytych akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zużytych opon, szkła okiennego, chemikaliów). Odpady należy przynosić w godzinach od 10.00 do 17.00 do wyznaczonego miejsca zbiórki.

4. Codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 – za zmarłych Koronka do Bożego Miłosierdzia z wypominkami.

W niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 15.30.

5. Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7.  Składam serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, dzięki którym mogła powstać tablica upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości: Radzie Sołeckiej, Akcji Katolickiej, Radzie Parafialnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Sławomirowi Gołojuchowi za wykonanie masztów pod flagi narodowe.

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

(1) + Stanisław Kot

(1) + Edward Wisz

(2) Gr. + Józef Wisz (nr 107) – poza parafią

(1) + Józef Wisz (nr 107) (3 rocznica śmierci)

Czwartek – 19.00

(1) + ks. Jan Kalinka

Piątek – 17.00:

(1) + Krzysztof Grzesik (1 rocznica śmierci) – od żony i syna Adama z rodziną

Sobota – 17.00:

(1) ++ Wiktoria i Stefan Ożóg, i zmarli z rodziny Ożóg

7.30: (1) Za Parafian

(3) + Anna Koryl – od rodziny Duda z Łukawca – poza parafią

10.30 + Janina Bielenda

16.00 Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety i Piotra w 35 rocznice ślubu i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

1 Już za kilka dni przeżywać będziemy drugą rocznicę proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Ogólnopolskie obchody odbędą się 17 i 18 listopada br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Będziemy wtedy dziękować za odzyskaną wolność, ale też prosić o Boże błogosławieństwo dla całego naszego Narodu. W samą uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada br., odnówmy Jubileuszowy Akt we wszystkich parafiach.

2 W niedzielę 18 listopada br. Kościół powszechny obchodzić będzie Drugi Światowy Dzień Ubogich.

W tym dniu odbędą się też diecezjalne uroczystości ku czci bł. Karoliny, Patronki Diecezji Rzeszowskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby o godz. 12.00 w parafii Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Wszyscy wierni proszeni są o modlitwę w intencji diecezji i jej pasterzy.