XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 03.11.2019 r.

02/11/2019 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

(do użytku wewnętrznego)

1. W tygodniu o godz. 17.00 Msza św., po Mszy różaniec za zmarłych z wypominkami

2. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca

3. W piątek 8 listopada Msza św. o godz. 7.00, 8 dzień miesiąca, po Mszy św. nowenna do Św. Jadwigi.

W Zespole Szkół w Wólce Podleśnej o godz. 17.00 koncert wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych – serdecznie zapraszam do wzięcia udziału.

4. W tym tygodniu w sobotę święto rocznicy poświecenia Bazyliki Laterańskiej

W niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 za zmarłych Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie.

6. Msze św. w tygodniu: o godz. 17.00, piątek 7.00

niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

7.   Intencje Mszalne:

(1) ++ Maria i Kazimierz Pilińscy

(2) + Marian Małecki – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) ++ Maria i Antoni, Kazimierz Jeziorek

(2) + Marian Małecki – od uczestników pogrzebu – poza parafią

++ Stanisława (f) i Stanisław Dzioban

Czwartek 17.00

+ Roman Kot – od siostrzenicy Kingi z rodziną

Piątek  – 7.00

++ Wiktoria i Stefan Ożóg i zmarli z rodziny Ożóg

17.00: ++ Stefania i Stanisław Kot – od córek i wnuków

10.30: + Franciszek Bojda (1 rocznica śmierci) – od żony

16.00: ++ Władysław (25 rocznica śmierci), Maria, Kazimierz, Stanisław i zmarli z rodziny

9. Przypomnienie o możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

a) w Uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w Dzień Zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofia­rują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do Spo­wiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie ko­ścioła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego.

b) w listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać od­pusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmen­tarza. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy. Nawiedza­jąc cmentarz należy pomodlić się za zmarłych.

Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. wystarczy dla zyskania od­pustów w wielu dniach.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie informuje, że tegoroczny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym przypadający na 10 listopada będzie poświęcony sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na “Taize” Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Wyjazd w sobotę 28 grudnia 2019 powrót w  środę 1 stycznia 2020. Jest to ekumeniczne spotkanie modlitewne, połączone ze zwiedzaniem Wrocławia. Cena 240zł + koszt przejazdu (ok 130 zł). Zapisy i szczegółowe informacje na plakatach oraz stronie zButa.rzeszow.pl

KSM zaprasza na: – START w KSMie: weekendowe rekolekcje wprowadzające w charyzmat działalności Stowarzyszenia, dla młodzieży od 14 roku życia. – Rekolekcje przed Przyrzeczeniem dla młodzieży mającej 16 lat lub więcej, uczęszczających na spotkania przynajmniej 1 rok.