XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27,10.2019 r.

26/10/2019 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

do użytku wewnętrznego

1. W tygodniu o godz. 17.00 Msza św. po Mszy różaniec.

W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.

2. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.30 i 14.00 w kaplicy cmentarnej – po niej procesja.

3. W sobotę Dzień Zaduszny: Msze św. o godz. 7.00 i 17.00

4. W listopadzie po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec za zmarłych z wypominkami.

W niedzielę różaniec za zmarłych po Mszy św. o godz. 16.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem codziennie od 16.30 w środę od godz. 16.00, w czwartek od godz. 16.00

W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych.

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszosobotnie – różaniec poprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy VIIIpo nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych

6. Wyższe Seminarium Duchowne zwraca się z prośbą o zorganizowanie zbiórki jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych.

W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się w niedzielę 3 listopada po każdej Mszy św. – Bóg zapłać za ofiarność!

7. Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych za których będziemy się modlić w listopadzie.

8. Parafialny Zespół Caritas wraz ze Szkolnym Kołem Caritas w dniu 1 listopada na cmentarzu przeprowadzą kwestę, na rzecz biednych z naszej parafii.

9. W środę 30 października po Mszy św. spotkanie wyborcze Akcji Katolickiej – zapraszam wszystkich, którzy należą do Akcji Katolickiej.

Msze św. w tygodniu: o godz. 17.00,

niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

Następne sprzątanie kościoła 31.10.2019 r. (czwartek) po Mszy św. ok 18.30

(1) + Stanisława (f) Mędrala (1 rocznica śmierci) – od córki Zofii z rodziną

Wtorek – 17.00

(1) ++ Józef Cyrnek (18 rocznica śmierci); Agata i Stanisław Kuźniar

(2) + Marian Małecki – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(1) ++ Władysława (f) i Franciszek Wisz (rocznica śmierci i zmarli z rodziny Wisz, Jakubowskich, Kokoszka

Czwartek 17.00

(1) + Tadeusz Kołodziej

7.30: + Teresa i Mieczysław Grzesik – od córki z mężem

10.30: + Janina Cyrek – od męża

14.00: (cmentarz)

(1) Za Parafian

(2) + ks. Jan Kalinka

7.00: ++ Emilia i Józef Czaja i zmarli z rodziny Czaja

17.00: (1) Za Wiernych Zmarłych

7.30: (1) ++ Maria i Franciszek Bojda

10.30: O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Huberta w 5 urodziny

11. Przypomnienie możliwości zyskania odpustów za zmarłych:

a) w Uroczystość Wszystkich Świętych: po południu i w Dzień Zaduszny, wierni mogą zyskać odpust zupełny (jeden raz w danym dniu), który ofia­rują za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkiego, a następnie przystąpienie do Spo­wiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie ko­ścioła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca Świętego.

b) w listopadzie: można w każdym dniu zyskiwać od­pusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmen­tarza. W dniach od 1 do 8 XI – odpust zupełny, w pozostałych zaś dniach – cząstkowy. Nawiedza­jąc cmentarz należy pomodlić się za zmarłych.

Warunki zyskania odpustu zupełnego, jak wyżej, z tym, że spowiedź św. wystarczy dla zyskania od­pustów w wielu dniach.

Muzeum Regionalne w Jaśle wraz z  rzeszowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na wystawę z okazji Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych pt. „Błogosławiony Ksiądz Władysław Findysz – kapłan i męczennik (1907-1964)”. Wystawa będzie eksponowana od 17 października do 13 grudnia 2019 r. przy kościele kolegiackim (farnym) w Jaśle. Bardzo prosimy o wykorzystanie tej okazji do poznania postaci naszego błogosławionego kapłana. Katechetów i nauczycieli prosimy o zainteresowanie młodzieży tą wystawą.

Grupa Teatralna Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa serdecznie zaprasza na spektakl o życiu Rozalii Celakówny pt. „Idę śladami Króla królów i Pana panów”. Przedstawienie odbędzie się w dniu 3 listopada 2019 r. (niedziela) o godz. 18.15 w auli A-1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana 16 C w Rzeszowie. Wstęp wolny.