XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020 r.

10/10/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020 r.

1. Dzisiaj wypada XX Dzień Papieski.

Zbiórka do puszek na fundusz papieski.

2. W tygodniu wspominamy:

- wtorek – św. Honorata Koźmińskiego

- czwartek – św. Teresy od Jezusa

- piątek – św. Jadwigi Śląskiej

- sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika

We wtorek 13 października imieniny ks. bpa Edwarda Białogłowskiego – pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie

3. W piątek 42. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

4. Przyszła niedziela to niedziela Misyjna, rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.

5. Różaniec codziennie po Mszy św. – zapraszam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych.

W niedzielę różaniec po każdej Mszy św.

6. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

7. Intencje Mszalne:

Poniedziałek – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Beaty z okazji urodzin

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Izabeli i Grzegorza Sala z rodziną – poza parafią

(3) + Wojciech Gunia – od kuzyna Jacka z rodziną – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników naszej Szkoły

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Emilii Sala – poza parafią – początek

(3) + Wojciech Gunia – od Elżbiety i Dariusza Grzesik z rodziną – poza parafią

Środa –  17.00

(1) O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla Joanny i Piotra, i ich dziecka

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Władysławy Woś z rodziną – poza parafią – początek

(3) + Wojciech Gunia – od sąsiadów – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) + Józef Urban (5 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Lucyny i Tadeusza Woś z rodziną – poza parafią – początek

(3) + Wojciech Gunia – od sąsiadów – poza parafią

Piątek 17.00

(1) + Stanisława (f) Mendrala

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Alicji i Janusza Dworak z rodziną – poza parafią – początek

(3) + Wojciech Gunia – od rodziny Ruszak – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Stefanii i Józefa Jastrząb w 50 rocznicę ślubu – od dzieci i wnuków

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od Stanisławy i Kazimierza Gołojuch z rodziną – poza parafią – początek

(3) + Wojciech Gunia – od rodziny Perdeusz – poza parafią

Niedziela

7.30: (1) ++ Julia i Ludwik Mróz

(2) Gr. + Wojciech Gunia – od siostry Elżbiety z synem – poza parafią – początek

(3) + Wojciech Gunia – od rodziny Perdeusz – poza parafią

10.30: Za Parafian

16.00: ++ Aniela i Eugeniusz, i zmarli z rodziny

 Informacje diecezjalne

W najbliższy wtorek, 13 października br., Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Górny otrzyma godność doktora honoris causa Uniwersytetu Rzeszowskiego z akceptacją i poparciem wszystkich uczelni Rzeszowa. Uroczystość odbędzie się w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00 celebracją Eucharystii pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Biskupa Kazimierza oraz całego środowiska akademickiego.

We środę, 14 października br., w Rzeszowie będzie gościł J.E. kardynał Gerhard Ludwig Müller, były Prefekt Kongregacji Nauki Wiary. O godz. 9.00 będzie on przewodniczył Mszy Świętej i wygłosi homilię w kościele akademickim pw. św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy Czcigodnych Księży do udziału w koncelebrze. O godz. 11.00 Kardynał wygłosi wykład podczas Kongresu „Prawda i Prawo w Etosie Niepodległości” organizowanego przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Obrady kongresu będą transmitowane na stronie internetowej www.wspia.eu oraz na kanale YouTube. Proszę o przekazanie tej informacji wiernym.

W środę, 14 października br. przypada Dzień Edukacji Narodowej. W kościele farnym w Rzeszowie o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego sprawowana będzie Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty oraz wszystkich uczniów. O godz. 17.30 w tej intencji zostanie odmówiona modlitwa różańcowa.

15 października 2020 o godz. 17:00 na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się Pogrzeb Dzieci Utraconych. Również w związku z Dniem Dziecka Utraconego w niedzielę 18 października o godz. 20.00 w parafii św. Józefa w Rzeszowie na Staromieściu odbędzie się czuwanie dla rodziców, którzy utracili dzieci. Obejmie ono Różaniec i Eucharystię wraz z okazją do spowiedzi.