XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.09.2018 R.

29/09/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie 30.09.2018 r.

1. Zgodnie z decyzją Biskupa Rzeszowskiego dzisiejsza składka, przeznaczona jest na ośrodek „Caritas” w Myczkowcach.

2. We wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
w czwartek św. Franciszka z Asyżu, w piątek św. Faustyny Kowalskiej.

3. Od jutra Msze święte w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00. po Mszy św. różaniec – zapraszam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych.

W przyszłą niedzielę różaniec po każdej Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek różaniec po Mszy św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz za nasze Seminarium Duchowne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

W piątek różaniec po Mszy św. o pokój na świecie i o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Koło Misyjne

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. – w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

W sobotę Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Anny (przełożona Zofia Kot) – zapraszam licznego udziału.

5. Msze św. w tygodniu: godz. 17.00; Niedziela 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Janina i Bronisław Grzesik

(2) Gr. + Krzysztof Grzesik – od Sabiny i Magdaleny z rodzinami – poza parafią

(3) Gr. + Władysław Gancarz – poza parafią – początek

(4) + Maria Gancarz – od Zakładu Gazowniczego – poza parafią

(1) + Janusz Drupka (9 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Krzysztof Grzesik – od Łukasza i Rafała z rodzinami – poza parafią

(4) + Maria Gancarz – od Zakładu Gazowniczego – poza parafią

(1) ++ Franciszek Malicki (5 rocznica śmierci), Aniela Malicka, Honorata i Jan Nędza

(2) Gr. + Krzysztof Grzesik – od Edwarda Lecha – poza parafią – koniec

Czwartek 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety i Andrzeja w 15 rocznicę ślubu

(2) + Krzysztof Grzesik – od koleżanek i kolegów syna Jana z Zelmeru – poza parafią

(4) + Maria Gancarz – od  wnuka Andrzeja z rodziną – poza parafią

Piątek – 17.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Marcina w 18 urodziny

(4) + Maria Gancarz – od wnuka Andrzeja z rodziną – poza parafią

Sobota – 17.00:

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Stanisławy i Mieczysława Kot – za trud organizowania i prowadzenia pielgrzymki do Lichenia i Tuchowa – od pielgrzymów

(3) Gr. + Władysław Gancarz – poza parafią

7.30: (1) + Marian Wilk (2 rocznica śmierci)

(4) + Maria Gancarz – od bratowej Stefanii Małeckiej – poza parafią

10.30 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Stanisławy i Mieczysława Kot – za trud organizowania i prowadzenia pielgrzymki do Lichenia i Tuchowa – od pielgrzymów

16.00 Za Parafian

1. Dnia 12 października młodzież diecezji została zaproszona do czuwania modlitewnego na Jasnej Górze w czasie trwania Synodu Biskupów. Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd na to czuwanie. Szczegółowy plan bliżej dnia wyjazdu i pod nr tel. 694 925 987. Zachęca się również do organizowania tego dnia w parafiach spotkań modlitewnych w intencji Synodu i młodzieży.

2 Od 3 października w Rzymie będzie obradował Synod Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Prosimy o modlitwę w intencji Synodu w najbliższą niedzielę na każdej mszy świętej oraz podczas nabożeństw różańcowych.

3 Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ w dniu 7 października 2018 roku o godzinie 15:00. Miejsce rozpoczęcia: Plac Śreniawitów.

4 II Międzynarodowy Kongres Europa Christi – Podkarpackie 2018 będzie się odbywał w dniach 15-16 października w Centrum G2A Arena w Jasionce. Wstęp wolny, dokładny program i rejestracja na stronie: www.DEOmeo.pl/Europa