XXVI Niedziela Zwykła 27,09,2020 r.

26/09/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do
I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania

- zbiórka do puszek na pomoc imigrantom

2. W tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – św. Wacława

- wtorek – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała

- środa – św. Hieronima

- czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- piątek – Świętych Aniołów Stróżów

3. Od jutra Msze święte w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.00.

4. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik (miesiąc nabożeństw różańcowych)

Różaniec codziennie po Mszy św. – zapraszam wszystkich do uczestniczenia w nabożeństwach różańcowych.

5 W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca, na Mszy św. o godz. 10.30 poświecenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek różaniec po Mszy św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz za nasze Seminarium Duchowne – poprowadzi Koło Przyjaciół WSD w Rzeszowie.

W piątek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, różaniec po Mszy św. o pokój na świecie i o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Koło Misyjne

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. – w piątek od godz. 16.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych.

W sobotę Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Elżbiety  – zapraszam licznego udziału.

7. Msze św. w tygodniu: 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla darczyńców

(2) + Emilia Skawińska – od Dyrekcji i Pracowników Zakładu Leczniczego AVEE-med. w Niechobrzu – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) O nawrócenie grzeszników

(3) + Paweł Wilczak (7 dzień po śmierci) – od żony i dzieci – poza parafią

Środa –  17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Janiny Pilińskiej w 90 urodziny

Czwartek – 17.00

(1) + Kazimierz Gołąb

Piątek 17.00

(1) + Janusz Drupka (11 rocznica śmierci)

Sobota – 17.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Sióstr i Braci z Róż Różańcowych

7.30: (1) Za Parafian

10.30: + Tadeusz Lech

16.00: ++ Stefania, Józef, Tadeusz i Jan Skrabucha

4 października 2020 r. o godz. 15.00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do bazyliki bernardynów. Organizatorem procesji jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej.

W niedzielę, 11 października 2020 r. w Kościele w Polsce będziemy obchodzić XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z tej racji prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz papieski.

W poniedziałek, 28 września 2020 r., o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz trzynasty spotkają się na chodnikach, rogach ulic i placach, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Więcej informacji oraz zgłoszenia udziału: http://iskra.jezuici.pl

Estrada Rzeszowska serdecznie zaprasza na premierę operetki „Zaręczyny przy latarniach”, która odbędzie się 30 września o godz. 18:00 w Sali Kameralnej Filharmonii Podkarpackiej. Bilety są dostępne drogą online, a wszystkie szczegóły można znaleźć na plakacie.