XXIII Niedziela Zwykła

05/09/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. W czwartek 3 września ks. bp Kazimierz Górny udzielił Sakramentu Bierzmowania Młodzieży z naszej parafii, z parafii Jasionka i Stobierna.

Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia tej uroczystości:

- Rodzicom Młodzieży która przyjęła sakrament bierzmowania za przygotowanie naszego kościoła (sprzątanie i dekoracje kwiatowe)

- Chórowi

- Panu Kościelnemu

- Paniom za przygotowanie posiłku dla księży

- Strażakom za kierowanie ruchem

- wszystkim Parafianom za modlitwę w intencji bierzmowanych. Bóg zapłać!

2. We wtorek, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew. Po Mszy św., Nowenna do św. Jadwigi. Na Mszę św. zapraszam wszystkich Parafian.

3. W sobotę w parafiach Rzeszowa Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej – w pozostałych parafiach diecezji wspomnienie.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się X Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „Budujmy więzi”.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania – młodzież z klasy VIII

6. Msze św. w tygodniu: 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla darczyńców

(2) + Emilia Skawińska – od Magdaleny i Bartłomieja Drupka – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) + Emilia Skawińska – od Jolanty Michałek z rodziną

(2) + Emilia Skawińska – od rodziny Perdeusz – poza parafią

Środa –  18.00

(1) ++ Władysław (2 rocznica śmierci) i Stanisława (f), i Józef Gancarz; Katarzyna i Jan Maliccy

(2) + Emilia Skawińska – od koleżanki Anny z mężem – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Franciszek Bojda – od żony

(2) + Emilia Skawińska – od sąsiedzi Pietrycha i Żyła – poza parafią

Piątek 18.00

(1) + Bronisława (f) Armata (24 rocznica śmierci) i zmarli z rodziny

(2) + Emilia Skawińska – od sąsiedzi Pietrycha i Żyła – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) ++ Marian Pieczonka i Renata Robak

(2) + Emilia Skawińska – od rodziny Litwin – poza parafią

7.30: (1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Doroty i Janusza w 25 rocznicę ślubu

(2) + Emilia Skawińska – od Anny Małeckiej z rodziną – poza parafią

16.00: + Marian Lech – od dzieci

Informacje Diecezjalne

Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa o. Rafał Klimas zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta. Szczegółowy program znajduje się na plakacie i w załączniku.

KSM zaprasza na 55. jednodniowe złazisko (pieszy rajd) do Desznicy. Zapraszamy poszczególne wspólnoty parafialne do organizowania swoich małych grup lub indywidualne zapisy uczestników do grup otwartych umieszczonych na plakacie. Więcej informacji i zapisy na  www.ksm.rzeszow.pl

W ramach Uroczystości Odpustowych ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w czwartek 10.09.2020 o godz. 18.00, odbędzie się Msza Święta pod przewodnictwem JE Biskupa Edwarda Białogłowskiego połączona z adoracją i zawierzeniem rzeszowskiej młodzieży. Zapraszamy grupy młodzieżowe z terenu miasta i miejscowości przyległych.