XXII Niedziela Zwykła 29.08.2020 r.

29/08/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie !

1. We wtorek 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego. W naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam Dzieci i Młodzież wraz z Rodzicami, Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników Naszej Szkoły na wspólna modlitwę. Szkoła nie zapewnia opieki dzieciom, które przyjdą do kościoła na Mszę św. i po niej udadzą się do szkoły, dlatego proszę rodziców o opiekę nad swoimi dziećmi.

We wtorek 81 rocznica wybuch II wojny światowej – pamiętajmy w naszej modlitwie o tych którzy zginęli w czasie wojny i prośmy Boga o pokój na świecie.

2. W środę zapraszam na Mszę św. ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów. Zaproszenie do kandydatów, kieruje nie tylko do chłopców z IV kl. SP, ale i do starszych jeśli wyrażają taką chęć – rodziców proszę o zachętę.

3. W czwartek 3 września na Mszy św. o godz. 18.00, zostanie udzielony sakrament bierzmowania Młodzieży z naszej parafii z Jasionki i ze Stobiernej – pamiętajmy w modlitwie o kandydatach do bierzmowania.

Kandydaci do bierzmowania z naszej parafii od poniedziałku do środy będą mieć Triduum przed przyjęciem sakramentu – zapraszam na godz. 18.00 Kandydatów wraz z Rodzicami.

Spowiedź przed bierzmowaniem we wtorek od godz. 17.00

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W piątek o 17.30 różaniec o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi  Krąg Biblijny.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. –  w piątek od godz. 17.00.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.00

W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam do adoracji.

W sobotęMsza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18.00 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej  –- różaniec poprowadzi Róża św. Anny – serdecznie zapraszam.

5. Msze św. w tygodniu: poniedziałek – 8.00 i 18.00, pozostałe dni godz. 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anny w 70 urodziny i 0 Bożą opiekę dla całej rodziny

(2) + Emilia Skawińska – od Aliny i Tadeusza Pietraszek z Jasionki – poza parafią

Wtorek – 8.00 O błogosławieństwo Boże dla: Nauczycieli, Uczniów, Rodziców, Pracowników Naszej Szkoły w nowym roku szkolnym, i o błogosławieństwo dla emerytowanych Pracowników Szkoły.

(1) + Wojciech Gunia (30 dzień po śmierci) – od żony i synów

(2) + Emilia Skawińska – od Emilii Lech – poza parafią

Środa –  18.00

(1) + Janina Wiercioch (7 rocznica śmierci)

(2) + Emilia Skawińska – od Anny i Grzegorza Drzał – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla bierzmowanych i ich rodzin

(2) + Emilia Skawińska – od Danuty i Stanisława Drzał – poza parafią

Piątek 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla darczyńców

(2) + Emilia Skawińska – od córki Renaty z rodziną – poza parafią

Sobota – 18.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jolanty i Stanisława w 30 rocznice ślubu – od dzieci

(2) + Emilia Skawińska – od córki Moniki z rodzina – poza parafią

7.30: (1) + Janina Konopka (2 rocznica śmierci)

(2) + Emilia Skawińska – od córki Haliny z rodziną – poza parafią

10.30: + Paweł Kamiński – od Sióstr i Braci z Róży św. Jana Pawła II

Informacje Diecezjalne

W poniedziałek, 31 sierpnia 2020 r. przypada 40. rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Centralne obchody tej rocznicy odbędą się w rzeszowskiej Farze o godz. 17 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Módlmy się w tym dniu w intencji Ojczyzny oraz za NSZZ „Solidarność”.