XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2017 R.

27/08/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W związku z wichurami i nawałnicami, które dotknęły wiele rejonów północnej Polski, powodując ogromne zniszczenia dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek tej klęski żywiołowej

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek o godz. 17.30 modlitwa o trzeźwość w naszej parafii – poprowadzi Róża św. Teresy (Pani Wiesława Fabińska)

Spowiedź przed pierwszym piątkiem i rozpoczęciem roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św. – w czwartek od godz. 17.00, w piątek od godz. 16.30.

Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tygodnia i nie odkładania jej na ostatnią chwilę.

W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy chorych.

W sobotę o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszosobotnie. – różaniec poprowadzi Akcja Katolicka

W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych, składka na Seminarium Duchowne.

W związku z pracami przy odnowieniu boazerii, Msze św. od jutra do środy o godz. 7.00, od czwartku o 18.00

3. Składam serdeczne podziękowanie Panom, którzy pracowali przy odnowieniu sufitu:

Poniedziałek – Ryszard Jastrząb, Edward Wilczak, Franciszek Kłonicki, Mariusz Mazur, Janusz Koszuliński

Wtorek – Jerzy Michno, Mateusz Lech, Józef Lech

Środa – Andrzej Ożóg, Karol Lech, Ryszard Jastrząb, Zbigniew Nowak – koparka

Czwartek – Jerzy Michno, Kazimierz Lech, Tomasz Lech, Franciszek Kłonicki, Stanisław Staszowski

Piątek – Sylwester Lech, Józef Lech (nr domu 79), Marek Drupka, Jakub Drupka

Sobota – Jerzy Michno, Ryszard Jastrząb, Józef Lech, Zbigniew Jastrząb, Konrad Jastrząb, Waldemar Mazur

4, W dniu 16 września odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Dębowca, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt pielgrzymki wynosi ok. 80 zł. Więcej informacji i zapisy u Pana Mieczysława Kota.

Są jeszcze wolne miejsca!!!

5. Elektrośmieci będzie można składać od 29 sierpnia do 30 sierpnia do godz. 12.00 – za kościołem obok blaszaka.

6. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Zofia Jastrząb, Emilia Marszałek, Renata Jastrząb, Kazimiera Mróz, Janusz Kuźniar, Kinga Arkadiusz Bratek

9. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 359, 181, 408C, 152A, 407, 150A, 125, 436, 421, 456, 29, 377, 442I, 401, 322, 85, 86, 221C, LKS Leśna, 356, 351, 208, 147, 445, 480F

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Poniedziałek 7.00 (1) Gr. + Marian Wilk

(2) Za zmarłych Rodziców, Braci i Bratowe

Wtorek 7.00 (1) Gr. + Marian Wilk

(2) O błogosławieństwo Boże dla tych co pracowali przy odnowieniu boazerii

Środa 7.00 (1) Gr. + Marian Wilk

(2) + Przemek Lech (5 rocznica śmierci)

Czwartek  18.00 (1) Gr. + Marian Wilk

(2) + Janina Wiercioch

Piątek  18.00 (1) Gr. + Marian Wilk

(2) Dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Barbary i Andrzeja z okazji 5 rocznicy ślubu

(3) Gr. + Maria Ożóg – od Stanisławy Świeboda z rodziną – poza parafią

Sobota 18.00 (1) Gr. + Marian Wilk

(2) + Bronisław Ruszel

(3) Gr. + Maria Ożóg – od Tadeusza Ożoga z rodziną – poza parafią

7.30 (1) Dziękczynna z prośbą o błog. Boże dla Sylwii i Bartłomieja z okazji 5 rocznicy ślubu

(2) Gr. + Maria Ożóg – od wnuczki Moniki z mężem i teściami – poza parafią

10.30 Za Parafian

16.00 (1)Gr. + Marian Wilk

11. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Daria Anna Kowal i Tomasz Andrzej Barański - zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1. We wtorek, 29 sierpnia odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 17.30, wyjście sprzed kościoła o godz. 18.30, następnie przejście ul. 3-Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek. Zapraszamy do udziału.

2. W piątek, 1 września rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. W poniedziałek, 4 września rozpoczynamy również nowy rok szkolny i katechetyczny. Podejmijmy wielkie dzieło wychowania młodego pokolenia we współpracy z rodzicami, nauczycielami i władzami samorządowymi.

3. Ruch Światło-Życie wraz z gałęzią rodzinną Domowego Kościoła pragnie dziękować Bogu za dar rekolekcji wakacyjnych a także rozpocząć nowy rok pracy i formacji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny z całej diecezji do katedry rzeszowskiej 2 września na godzinę 10.00, aby słuchać świadectw rekolekcyjnych, uczestniczyć w Eucharystii a potem we wspólnej Agapie przy posiłku i zabawach integracyjnych. Zakończenie o godzinie 14.30.

4. W dniach 7-12 września przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej  „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Rozpoczęcie 7. września (czwartek)  o godz. 17.30. Nieszpory Maryjne, o godz. 18.00 Msza św., o godz. 19.15 Koncert.