XX NIEDZIELA ZWYKŁA 19.08.2018 R.

18/08/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W czwartek wspomnienie bł. Władysława Findysza

2. W piątek święto św. Bartłomieja Apostoła

3. W niedzielę (26 VIII) Uroczystość NMP Częstochowskiej i diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory oraz dzień modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolnika.

Plan uroczystości jest następujący: 11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej. 11.30 – Program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży i scholi z parafii Nowy Żmigród. 12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.

4. Msze św. w tygodniu: godz. 7.00; Niedziela 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Anna Koryl – od koleżanek z Liceum z mężami

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od rodziny Dziobanów – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Ojców Jezuitów: Pawła Leszka, Jakuba, Mateusza – w 15 rocznicę wstąpienia do zakonu

(2) Gr. + Roman Wołoszyn – poza parafią

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od siostry Stanisławy Grata z rodziną – poza parafią

(1) ++ Maria i Edward (3 rocznica śmierci) Szuberla

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od Stanisławy Mendrala – poza parafią

Czwartek 7.00

(1) ++ Stanisław i Ryszard Majewski

(2) Gr. + Roman Wołoszyn – od rodziny Witków z Medyni Łańcuckiej  poza parafią

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od – poza parafią

Piątek – 7.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Pawła w 18 urodziny

(2) Gr. + Roman Wołoszyn – poza parafią

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od swatowej Anny Witek z Medyni Łańcuckiej – poza parafią

Sobota – 7.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Wiktorii w 79 urodziny

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od uczestników pogrzebu – poza parafią

7.30: (1) ++ Aniela i Władysław (9 rocznica śmierci) Jakubowscy

(3) + Józef Wisz (nr 391) – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30 ++ Franciszek i Lucjan Paśko

16.00 Za Parafian

1. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłaszają nabór na rok akademicki 2018/2019. Celem obu grup jest pogłębienie wiedzy religijnej, formacji duchowej oraz budowa więzi przyjaźni pomiędzy słuchaczami. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej podejmuje szerokie spektrum zagadnień, a Studium Biblijne koncentruje się na Piśmie Świętym. Szczegóły są dostępne na stronie Internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara  w Rzeszowie lub telefonicznie (17/871-24-00) w sekretariacie tegoż Instytutu.

2 W imieniu Dyrektora Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie serdecznie zapraszamy na prapremierę oratorium pod tytułem„Cud niedokonany, czyli Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej ’39”, które odbędzie się 25 sierpnia br. o g. 20.00 w Filharmonii Podkarpackiej.