XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05.08.2018 R.

04/08/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W sobotę, 4 sierpnia, wyruszyła 41. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcam do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki o godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00, zaś o godz. 20.30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Świętego Krzyża. Na stronie internetowej radia VIA (www.radiovia.com.pl) będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz relacje antenowe.

2. Jutro Święto Przemienienia Pańskiego

3. W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – Patronki Europy

4. Msze św. w tygodniu: godz. 18.00; Niedziela 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Józef Kopeć – od sąsiada Bronisława

(3) + Teresa Grzesik – od rodziny Cisłów – poza parafią

(1) ++ Anna, Urszula, Piotr, Józef Goclon

Środa 18.00:

(1) ++ Józef, Zofia, Krystyna Pokrzywa

Czwartek 18.00

(1) + Antonina Czarnik – od siostrzeńca Piotra z rodziną

(3) + Teresa Grzesik – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Piątek – 18.00:

(1) + Maria Gancarz – od rodziny Perdeusz

(3) + Teresa Grzesik – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla mężczyzn pielgrzymujących na Jasną Górę, ich rodzin i parafii

7.30: (1) Za Parafian

(2) Gr. + Roman Wołoszyn – poza parafią

10.30 + Tadeusz Lech (2 rocznica śmierci)

16.00 + Jerzy Perdeusz (5 rocznica śmierci)

1. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata, a na drugim tytuł magistra.

2 Diecezjalne Dni Młodych odbywać się będą od 30. sierpnia do 01. września w katedrze i Parku Papieskim w Rzeszowie. Informacje szczegółowe i zgłoszenia na stronie duszpasterstwa zbuta.rzeszow.pl.

3 W sobotę 11 sierpnia 2018 r. we franciszkańskim Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej rozpoczyna się Wielki Odpust, który potrwa do Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z racji przypadającego w tym roku jubileuszu 350-lecia Sanktuarium zachęcamy do uczestnictwa w tych uroczystościach.

4 19 sierpnia 2018 r. o godz. 16.00 w Żyznowie będzie miała miejsce uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy ku czci Żyznowskich Żołnierzy Niezłomnych. Zapraszamy na te uroczystości.

5 Zapraszamy Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. Plan uroczystości jest następujący: 11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej. 11.30 – Program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży i scholi z parafii Nowy Żmigród. 12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.