XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020 r.

08/08/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. W tygodniu wspominamy:

- poniedziałek – święto świętego Wawrzyńca

- wtorek – św. Klary

- piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego

- sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów, a na Sumie poświęcenie wieńców dożynkowych.

2. 15 sierpnia (sobota) obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocześnie jest to Dzień Wojska Polskiego. W tym roku 15 sierpnia przypada również 100 rocznica Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”.

W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem „Cudu nad Wisłą” i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata. Zadecydowała ona o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszej Ojczyźnie i módlmy się za tych, którzy oddali za Nią swoje życie i obecnie strzegą Jej granic.

Zachęcam do tego, aby wywiesić flagę narodową.

3. W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski Jan Wątroba zalecił, aby niedziela 16 sierpnia 2020 r. była Dniem Solidarności z Libanem. We wszystkich kościołach i kaplicach na terenie Diecezji Rzeszowskiej, należy dodać w modlitwie powszechnej wezwanie w intencji ofiar tragedii w Bejrucie oraz przeprowadzić zbiórkę środków finansowych do puszek.

4. Msze św. w tygodniu: godz. 18.00; sobota – 7.30, 10.30, 16.00

niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Zofii – od Szafarzy

(3) + Emilia Skawińska – od rodziny Szpetnar – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) + Tadeusz Lech (4 rocznica śmierci)

(3) + Emilia Skawińska – od rodziny Golec – poza parafią

Środa –  18.00

(1) + Dariusz Ruszel (8 rocznica śmierci)

(3) + Emilia Skawińska – od Emilii Wisz – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Mieczysław Kot – od żony

(3) + Emilia Skawińska – od wnuczki Pauliny z rodziną – poza parafią

Piątek 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Krystyny Bem w 70 urodziny

(3) + Emilia Skawińska – od koleżanek z pracy córki Haliny – poza parafią

7.30: (1) ++ Zofia i Tadeusz Wajda, Jan Kula

(3) + Emilia Skawińska – od koleżanek z pracy córki Haliny – poza parafią

16.00: ++ Zofia i Piotr Dziubek

7.30: (1) Za Parafian

(3) + Emilia Skawińska – od swatów z Medyni Głogowskiej – poza parafią

10.30: + Roman Kot (1 rocznica śmierci) – od rodziny

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Anny Pszczółkowskiej i jej dzieci: Jakuba, Mai i Maksymiliana – od rodziców

Informacje Diecezjalne

Tegoroczny Podkarpacki Festiwal Organowy, którego główny trzon stanowią koncerty w katedrze                     i kościołach Rzeszowa, nie odbędzie się w tradycyjnej formule. Organizatorzy zapraszają na koncerty online. Pierwszy koncert odbędzie się 23. sierpnia. Bieżące informacje zamieszczane są na www.arsproarte.pl oraz www.facebook.com/arsproarte

Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w dniach 11-12 września 2020 r. w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej. Serdecznie zapraszamy na nie szczególnie te osoby, które planują ślub w najbliższym czasie. Zgłoszenia: www.parafia.niechobrz.plduszpasterzeniechobrz@gmail.com, tel. 17 87 18 005.