XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06.2018 R.

16/06/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00 – serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów, rodziców, pracowników szkoły, na modlitwę dziękczynną za miniony rok szkolny, i prośbę o szczęśliwe wakacje.

Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego codziennie pół godziny przed Mszą św.

2. W sobotę Dzień Ojca – zapraszam wszystkich Ojców na Mszę św. – pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Ojcach prosząc dla żyjących o błogosławieństwo Boże a  dla zmarłych o łaskę Nieba.

W sobotę 23 czerwca w Dzień Ojca organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę – są jeszcze wolne miejsca

Zapisy u Pana Mieczysława Kota – do jutra

3. . Msze św. w tygodniu o godz. 18.00; w piątek o godz. 9.00 i 18.00; Niedziela 7.30, 10.30, 16.00

4 W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

5. Składam serdeczne podziękowanie Państwu Kotylak za ofiarowanie banneru ze stelażem

6. Zapraszam do wzięcia udziału w 41. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy 4 sierpnia 2018 r. pod hasłem „ODNÓW OBLICZE”.

Zapisy do Grupy św. Wojciech w kancelarii parafialnej.

Informacje o pielgrzymce można uzyskać na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

Koszt uczestnictwa: 1 i 2 osoba z domu – 135 zł; 3 osoba – 100 zł; 4 osoba – 70 zł

18.00 (1) O błogosławieństwo Boże dla Janusza

(2) + Edward Litwin – od Anny i Zygmunta Makarskich z Czudca – poza parafią

(1) ++ Jan i Maria, Stanisław

(3) + Edward Litwin – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

Środa 18.00:

(1) + Czesław i zmarli z rodziny

(2) + Edward Litwin – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Czwartek 18.00

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Jadwigi i Bronisławy w 89 urodziny

(3) + Edward Litwin – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Piątek – 9.00 Dziękczynna za miniony rok szkolny i z prośba o błogosławieństwo Boże na czas wakacji dla Nauczycieli, Uczniów, i Pracowników naszej Szkoły

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Mikołaja w 5 urodziny

(2) + Edward Litwin – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + Joanna (6 rocznica śmierci)

(3) + Edward Litwin – od uczestników pogrzebu – poza parafią

7.30: (1) + Joanna Tyczyńska – od Jolanty i Tadeusza Kotylak

(2)  + Edward Litwin – od uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30 ++ Tadeusz i Janina Bielenda

16.00 Za Parafian

1. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza 19 czerwca na godz. 18.00 do kościoła bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę Świętą wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. Jerzego, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po nowennie odbędzie się konferencja, którą wygłosi Zbigniew Branach, autor wielu wybitnych książek poświęconych czasom PRL i zabójstwom księży. Temat konferencji: Operacja kryptonim “Papież” a operacja kryptonim “Popiel”.

2 PKP Polskie Linie Kolejowe zwracają się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo – drogowe zostały wyposażone w żółte naklejki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Znajdują się one po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku należy dzwonić pod wskazany na naklejce numer telefonu i podać numer przejazdu, co umożliwi szybką identyfikację miejsca i odpowiednią interwencję.