X NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06.2018 R.

09/06/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj w naszej miejscowości Piknik Rodzinny – od godziny 14.00 – 17.00 gry, zabawy, konkursy dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły i ich rodzin – patronuje Szkoła i Rada Rodziców. Od godz. 19.00  – zabawa dla wszystkich – patronuje Rada Sołecka. Wszystkim życzę dobrej zabawy.

2. W piątek 8 czerwca obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Królowej połączoną z dziękczynieniem za 35 lat istnienia naszej parafii. Uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Kazimierz Górny.  W procesji wzięli udział księża z dekanatu Rzeszów-Północ. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr Wiesław Matyskiewicz.

Dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w uroczystości odpustowej, dając świadectwo wiary miedzy innymi poprzez liczne przystąpienie do Komunii świętej.

Wdzięczny jestem przedstawicielom grup duszpasterskich i Szkoły za włączenie się w oprawę liturgii Mszy św. Szczególnie dziękuję Chórowi oraz Scholi; LSO; dzieciom w sypiącym kwiaty; tym, którzy nieśli feretrony i chorągwie; panu organiście i panu kościelnemu; pani Beacie Pastwińskiej za kompozycje kwiatowe w kościele; paniom: Zofii Grzesik, Ewelinie Sroczyk, Krystynie Ożóg za przygotowanie posiłku dla księży.

Dziękuję Paniom z KGW i Caritas za rogaliki

Dziękuje za udział Pocztom Sztandarowym: OSP w Wólce Podleśnej; Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej, Szkolnej Caritas w Wólce Podleśnej

Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać!

3. 23 czerwca br. w dzień Ojca organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na jasną Górę – są jeszcze wolne miejsca

Zapisy u Pana Mieczysława Kota.

4. W sobotę Msza św. o godz. 7.00; Niedziela 7.30, 10.30, 16.00

5. Serdecznie dziękuję panu Andrzejowi Ożogowi za pomalowanie kaplicy cmentarnej.

6. W środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy po Mszy św. poświecenie lil

18.00 (1) O błogosławieństwo Boże dla Piotra i jego rodziny

(2) + Władysław Gancarz – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Edward Litwin – od Stanisława Nowaka z rodziną – poza parafią

(1) + Józef Urban

(2) + Edward Litwin – od swatów Alicji i Mariana Domańskich – poza parafią

Środa 18.00:

(1) + Maria Ożóg (1 rocznica śmierci)

(2) + Edward Litwin – od brata Mieczysława z Łukawca – poza parafią

Czwartek 18.00

(1) + Maria Gancarz

(2) + Edward Litwin – od rodziny Dudków – poza parafią

(3) + Władysław Gancarz – od uczestników pogrzebu – poza parafią

Piątek – 18.00

(1) + ks. Ryszard Dołek (2 rocznica śmierci)

(2) + Edward Litwin – od Rady Pedagogicznej i pracowników obsługi Zespołu Szkół w Wólce Podleśnej – poza parafią

Sobota – 7.00:

(1) + Marian Kokoszka (4 rocznica śmierci)

(2) + Edward Litwin – od  rodziny ze Strażowa i Łańcuta – poza parafią

(3) + Władysław Gancarz – od uczestników pogrzebu – poza parafią

7.30: (1) + Joanna z okazji urodzin

(2)  + Edward Litwin – od koleżanek córki Lucyny z Wólki Podleśnej – poza parafią

10.30: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla Patrycji i Krzysztofa – od rodziców

16.00 Za Parafian

1. Duszpasterze i wierni świeccy parafii katedralnej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie zapraszają na uroczystość dziękczynienia w 25-lecie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, w dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 19.00. Przesyłamy plakat zapraszający na triduum przed uroczystością oraz na samą uroczystość.

2 Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na kolejny film w ramach czwartkowych rekolekcji filmowych pt. „Wychodne mamusiek”. Jest to komedia dla całej rodziny od twórców m.in. „Bóg nie umarł”, „Odważni”. Projekcja filmu odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godz. 21:00 w Ogrodzie Domu, ul. Połonińska 25 – kino w plenerze (organizatorzy proszą o zabranie ze sobą leżaków lub koców).

3. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla rodziców pt. „Rodzice w akcji”, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25, w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.

4. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ku Trzeźwości Narodu. Termin: 16-17 czerwca 2018 r. Na trasie pielgrzymki obóz Auschwitz w Oświęcimiu oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Celem pielgrzymowania jest Jasna Góra, gdzie został przygotowany specjalny program 37. ogólnopolskiej pielgrzymki. Informacje szczegółowe: ks. Grzegorz Kot tel. 730 535 717.

5 Akcja Katolicka wraz ze Stowarzyszeniem TABOR oraz Szkołą Podstawową nr 21 w Rzeszowie proponuje ciekawy sposób na rozpoczęcie wakacji dla dzieci – Półkolonia na Taborze w dwóch terminach: 25-29 czerwca oraz 2-6 lipca 2018 r. Formularz do zapisu dostępny na stronie www.tabor.rzeszow.pl. Szczegóły na plakacie.