VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019 r.

25/05/2019 Ogłoszenia parafialne

Serce Matki

Żyjemy wśród zamętu i braku sentymentu
Tu sztuczny śnieg tam znów sztuczne łzy
Obłuda, fałsz, to są życia gry
Miłości szczerej nie ma epoka kłamstw, wszystkim on
Nikt nie jest sobą, czas rządzi tobą
Okrutna obojętność w krąg

Jedynie serce matki uczuciem zawsze tchnie
Jedynie serce Matki o wszystkim dobrze wie
Dać trochę ciepła umie i każdy ból zrozumie
A gdy przestaje dla nas bić, tak ciężko, ciężko żyć

Ludwik Szmaragd

Drogie Mamy!

W dniu Waszego Święta składamy Wam najserdeczniejsze życzenia:

niech radość nie znika z Waszego oblicza,

wdzięczność Waszych dzieci niech będzie zapłatą za Waszą matczyną miłość,

niech Bóg udziela Wam przez wstawiennictwo Maryi obfitości Darów za Wasz matczyny trud.

Sto lat życia i Nieba zdobycia!

ks. Andrzej i ks. Krzysztof

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o ich Rodzicach.

2. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy – zapraszam do modlitwy

3. We wtorek po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów

- w czwartek uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów

3. We wtorek 28 maja o godz. 17.30 Przedszkolaki i uczniowie klas I-III zapraszają wszystkie Mamy i Ojców na program słowno-muzyczny z okazji Dnia Matki i Ojca.

4. W środę 29 maja po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla Dzieci z klasy IV i ich Rodziców przed rocznicą I Komunii św.

- spowiedź przed rocznicą Komunii św. w piątek od godz. 17.00

5. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W niedzielę 2 czerwca uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 10.30
Pierwsza Rocznica Komunii Świętej.

- po Mszy św. o godz. 7.30 i 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

- W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego organizuje zbiórkę do puszek w dniu 2 czerwca – Bóg zapłać za ofiarność!

7. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe.

8. W najbliższą sobotępierwsza sobota miesiąca – Msza św., nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30 – po Mszy św. procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej – różaniec poprowadzi Róża św. Moniki – serdecznie zapraszam

W sobotę Dzień Dziecka – serdecznie zapraszam wszystkie Dzieci z naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji.

9. Msze św. w tygodniu:  godz. 18.00; w sobotę o godz. 7.30; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

10. W sobotę 8 czerwca uroczystość odpustowa ku czci naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Msze św. o godz. 7.30 i Suma odpustowa o godz. 10.00. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył ks. prałat Jan Krzywiński – proboszcz parafii w Medyni  Głogowskiej i dziekan Dekanatu Sokołów Małopolski.

Po południu nie będzie Mszy św.

Zachęcam do licznego udziału.

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Pawła w 18 urodziny

(2) + Damian Pszczółkowski – od rodziny Rydziki – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) + Zofia Walat – od córki z meżem

(2) + Damian Pszczółkowski – od Alicji i Sylwestra Różyckich z rodziną – poza parafią

(1) + Zofia Walat – od Janiny Gunia z rodziną

(2) + Damian Pszczółkowski – od rodziny Różyckich i Markockich z Wólki Grodzieńskiej – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) + Zofia Walat – od rodziny Kot i Bartman z Medyni Głogowskiej

(2) + Damian Pszczółkowski – od  Maksymilian Wala – poza parafią

(3) Gr. + Mieczysław Grzesik – poza parafią – koniec

Piątek – 18.00

(1) + Zofia Walat – od rodziny Kot i Bartman z Medyni Głogowskiej

(2) + Damian Pszczółkowski – od  rodziny Różyckich, Machów i Wójcików – poza parafią

Sobota – 7.30

(1) O błogosławieństwo Boże dla dzieci z naszej parafii

(2) + Damian Pszczółkowski – od rodziny Lizaków z Grodziska – poza parafią

7.30: (1) + Stanisław

(2) + Damian Pszczółkowski – od uczniów kl. V z wychowawczynią i rodzicami  – poza parafią

(3) Gr. + Stanisława Sanecka – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże dla Dzieci z klasy IV w rocznicę I Komunii św.

W dniu 1 czerwca 2019 r. w pierwszą sobotę miesiąca w naszej diecezji podejmiemy modlitwę wynagradzającą za profanacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 1 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 w Dobrzechowie oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w rzeszowskiej katedrze, w sobotę 8 czerwca o godz. 10.00. Święcenia będzie transmitować Radio VIA.

DD TABOR w Rzeszowie zaprasza:
– 23 maja 2019 r. o godz. 18.30 w dużej auli DD TABOR na projekcję filmu: “Rewolucja totalnej wolności”. Organizatorem projekcji jest Męska Grupa im. św. Andrzeja Boboli z Rzeszowa. Wstęp wolny!
– 7-9 czerwca 2019 r. na rekolekcje według myśli ks. Dolindo: Przez Krzyż do nieba. Konferencje głosi Joanna Bątkiewicz-Brożek (autorka książek o ks. Dolindo), a posługuje podczas rekolekcji ks. Daniel Drozd.
– 10-12 czerwca 2019 r. na rekolekcje: Rekolekcje z Ducha – Życie pod cudowną Bożą ochroną w czasie niepokoju i zamętu. Prowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB.
– 1-5 lipca 2019 r. na półkolonię dla dzieci w wieku 5-12 lat. Szczegółowe informacje na plakacie i na www.tabor.rzeszow.pl. Półkolonie prowadzi ks. Rafał Flak.