VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17.05.2020 r.

16/05/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Władze państwowe od dzisiaj, 17 maja br. zezwoliły na sprawowanie kultu w obecności wiernych w liczbie 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. W naszym kościele w czasie nabożeństw będzie mogło uczestniczyć do 45 osób – proszę o dostosowanie się do tych przepisów.

2. Dzisiaj pięciu alumnów V roku  Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, wśród nich nasz parafianin Marek Drupka, rozpoczyna rekolekcje przed święceniami diakonatu.

W sobotę, 23 maja br. o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie  przyjmą święcenia diakonatu z rąk Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Proszę o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu.

3. Jutro 18 maja 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II, w naszym kościele, dzieci z klasy IV będą miały rocznicę przyjęcia I Komunii św. – ze względu na ograniczoną ilość osób w kościele, proszę dać pierwszeństwo dzieciom i ich rodzicom a pozostałe osoby będą mogły uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwie majowym na zewnątrz kościoła.

Jutro spowiedź od godz. 17.00

4. Nabożeństwa majowe.

W dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe.

W niedzielę po każdej Mszy św.

Ze względu na ograniczona możliwość uczestniczenia w nabożeństwach w kościele, zachęcam do włączenia się w modlitwę przez przekaz medialny i  śpiewania Litanii Loretańskiej w domu – zadbajmy o udekorowanie kapliczek i przydrożnych krzyży.

4. Od jutra do środy wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje.

5. W środę 20 maja, 20 rocznica sakry biskupiej Ks. Bpa Jana Wątroby – pamiętajmy w naszych modlitwach o Ks. Biskupie.

6. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

8. Msze św. w tygodniu: godz. 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

9. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 8.00.

10. Dziękuję za wpłaty na konto bankowe i ofiary składane do skarbonki w kościele i skrzynki pocztowej na plebani. Bóg zapłać!

11. Terminy Mszy św. można rezerwować telefonicznie!

(1) O błogosławieństwo Boże dla Dzieci z klasy IV i Ich Rodziców w pierwszą rocznicę I Komunii św.

(2) + Teresa Lech – od Władysławy i Kazimierza Dudek z rodziną – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) + Walenty Gancarz (rocznica śmierci)

(2) + Teresa Lech – od Ewy i Andrzeja Lech z rodziną – poza parafią

Środa: – 18.00

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Janiny w 89 urodziny

(2) + Teresa Lech – od Marii i Zbigniewa Drzał z rodziną – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Krystyny Kot w 80 urodziny – od córek z rodzinami

(2) + Teresa Lech – od Marty Lech – poza parafią

Piątek 18.00:

(1) + Władysław Bułaś (25 rocznica śmierci) – od żony i dzieci

(2) + Teresa Lech – od Emilii i Janusza Walny – poza parafią

(4) Gr. + Damian Ciosek – poza parafią – początek

Sobota – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Marka Drupki

(2) + Teresa Lech – od Doroty i Rafała Walny – poza parafią

(4) Gr. + Damian Ciosek – poza parafią

7.30: (1) + Zofia Litwin (20 rocznica śmierci)

(2) + Teresa Lech – od Eweliny i Artura Klęsk – poza parafią

(4) Gr. + Damian Ciosek – poza parafią

16.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Elżbiety i Andrzeja w 25 rocznicę ślubu – od dzieci

18 maja br. (poniedziałek) o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20. rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60. rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60. rocznicę święceń kapłańskich.

Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza do udziału w internetowej nowennie do Ducha Świętego. Rozpoczęcie na kanale YouTube wspólnoty Miriam w piątek 22 maja o godz. 17.00.

W niedzielę, 17 maja br., o godz. 19, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego. Zachęcamy do oglądania.

Marszałek Województwa Podkarpackiego zaprasza do uczestnictwa w Wirtualnym Seminarium Papieskim z okazji stulecia urodzin św. Jana Pawła II. Transmisja tego wydarzenia będzie prowadzona na internetowym kanale YouTube w poniedziałek, 18 maja br., w godz. 12-14. Gościem honorowym będzie Arcybiskup Metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.

Serdecznie zachęcamy do oglądania.