V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07.04.2019 r.

06/04/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Jutro Nowenna do św. Jadwigi Królowej – po Mszy św. spotkania Akcji Katolickiej

2. Do poniedziałku 15 kwietnia, można składać produkty żywnościowe o dłuższej przydatności do spożycia i chemię gospodarczą w koszu pod chórem – Caritas naszej parafii przed świętami rozprowadzi te środki wśród rodzin w potrzebie – Bóg zapłać za ofiarność.

3. W środę 10 kwietnia 79 rocznica Zbrodni Katyńskiej i 9 rocznica Katastrofy Smoleńskiej – pamiętajmy w naszej modlitwie o ofiarach i módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

4. W środę po Mszy św. spotkanie lektorów, ministrantów, kandydatów na ministrantów

5. Przyszła Niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, na każdej Mszy św. poświęcenie palm.

6. Zapraszam do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali

W piątek:

- o godz. 7.00 Msza św. – po niej Droga Krzyżowa;

- o godz. 18.00 Msza św., po Mszy świętej Droga Krzyżowa w plenerze – prowadzona przez KSM – serdecznie wszystkich zapraszam. Strażaków z OSP proszę o zabezpieczenie przejścia.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00

7. Msze św. w tygodniu: o godz. 18.00; piątek: 7.00 i 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 15.00

8. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii
15 kwietnia (poniedziałek) od 10.00-12.00; 15.00-16.00; 16.30-17.30

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla i łaskę zdrowia dla Marii Grzesik

(2) + Franciszek Bojda – od najbliższych sąsiadów – poza parafią

(3) + Marian Lech – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(4) Gr. + Wiktoria Kopeć – poza parafią

(5) Gr. + Bronisława (f) Gołojuch – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Heleny i Aleksandra Witek i rodziny

(2) + Franciszek Bojda – od sąsiadów – poza parafią

(3)  + Marian Lech – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(4) Gr. + Wiktoria Kopeć – poza parafią – koniec

(5) Gr. + Bronisława (f) Gołojuch – poza parafią – koniec

(1) ++ ks. Piotr Anioł; ks. Marian Balicki

(3)  + Franciszek Bojda – od Elżbiety i Wacława Bojda – poza parafią

Czwartek – 18.00

(1) ++ Stanisław Kokoszka; Zofia i Andrzej Kokoszka

(3) + Franciszek Bojda – od sąsiadów – poza parafią

Piątek – 7.00 Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Marii w 87 urodziny – od dzieci

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Kręgu Biblijnego

(3) + Franciszek Bojda – od przyjaciół prawnuczki – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) + Damian Pszczółkowski – od współuczestników ekstremalnej Drogi Krzyżowej

(3) + Franciszek Bojda – od uczestników pogrzebu – poza parafią

7.30: (1) Za Parafian

(2) + Marian Lech – od  uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Franciszek Bojda – od  uczestników pogrzebu – poza parafią

10.30: + Janina Cyrek – od męża

15.00: Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Marii i Władysława w 45 rocznicę ślubu

Informacje diecezjalne!

1 Duszpasterstwo młodzieży zaprasza młodych wraz z duszpasterzami na Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. Prosimy duszpasterzy o zachęcenie młodzieży i ewentualne zorganizowanie transportu z parafii lub dekanatu. Zachęcamy do przygotowania palm. Tradycyjnie spotkanie będzie organizowane w trzech miejscach: Rzeszów (początek godzina 11.00 – Park Papieski; Msza św. o 12,00);

2 W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r., parafia Matki Bożej  Nieustającej Pomocy w Niechobrzu organizuje jubileuszową edycję Misterium Męki Pańskiej. Bierze w nim udział 80 aktorów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego swoistego wprowadzenia w Wielki Tydzień. Rozpoczęcie Misterium o godz. 19 w parku przy kościele w Niechobrzu.

3 Duszpasterstwo przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Rodzin zaprasza na mszę św. z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci w dniu 11 kwietnia odbywającą się w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 17.30.

4 Referat ds. duszpasterstwa młodzieży organizuje kurs dla wychowawców. Kurs odbędzie się 27 kwietnia w Instytucie Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie (ul. Witolda 11A) w Sali D2.9. Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. 15.30 (w przerwie posiłek). Koszt 50 zł. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia o liczbie osób chętnych do przebycia kursu należy przesyłać SMS-em na nr 694 925 987 do 25 kwietnia.

5 Kierownictwo kin „Helios” w Rzeszowie zachęca do organizowania wyjść grupowych na film „Miłość i miłosierdzie”. W takich przypadkach kino oferuje specjalną cenę biletu – 12 zł (opiekun grupy ma wstęp bezpłatny). Szczegółowe informacje pod nr tel. 722 382 336