V NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2017 R.

13/05/2017 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj:

- zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo

- Nabożeństwo majowe o godz. 15.30

Nabożeństwa majowe. w dni powszednie –po Mszy św. o godz. 18.00., w niedzielę o 15.30

2. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, Patrona Polski

3. W środę po majówce zapraszam dzieci z klas III na katechezę liturgiczną w ramach bezpośredniego przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

4. W sobotę 20 maja o godz. 15.00 spowiedź przed
I Komunia Świętą

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej – pamiętajmy w naszych modlitwach o Dzieciach, które przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. i o ich Rodzicach.

6. Są już terminy turnusów wakacyjnych: Oazy, LSO, KSM-u. Zainteresowanych zapraszam do kancelarii lub proszę skontaktować się z liderami grup duszpasterskich.

7. W dniu 3 czerwca 2017 r. (sobota) odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Leżajska – zapisy u Pani Grażyny Wolanik i Pani Małgorzaty Kowal

8. W dniach 15-16 lipca br. odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę i do Lichenia. Pielgrzymka związana jest z uczczeniem 100 rocznicy objawień fatimskich, 300 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i 50 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej.

Koszt pielgrzymki z noclegiem w domu pielgrzyma ARKA w Licheniu wynosi 140 zł. Zapisy u Pana Mieczysława Kota.

9. Bóg zapłać osobom, które zatroszczyły się o wygląd kościoła: Marta Witek, Dorota Lech, Marta Dzioban, Marek Dzioban, Beata Wolanik, Grażyna Wolanik

10. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 28; 126, 134A, 256, 396C, 158, 98, 79, 396, 113, 111, 408C, 86, 382, 188, 118, 110, Jasionka 900

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. Serdecznie dziękuję wszystkim Panom (Ojcom Dzieci pierwszokomunijnych) za prace porządkowe wokół kościoła i plebanii.

18.00 (1) Gr. + Antonina Czarnik

(2) + Józef Staszowski ( 5 rocznica śmierci)

Wtorek – 18.00: (1) Gr. + Antonina Czarnik  - koniec

(2) + Zdzisław Kloc

18.00(1) + Maria Gancarz – od wnuka Łukasz z rodziną

(2) O błog. Boże dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych Sióstr z Róży Pani Anny Czyrek z Rzeszowa-Zalesia

Czwartek – 18.00: (1) ++ Agata i Stanisław Kuźniar, i Józef Cyrnek

(2) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i wstawiennictwo Matki Bożej dla Marii Ożóg

Piątek – 18.00: (1) + Stefania Małecka – z Róży św. Jadwigi

(2) O błogosławieństwo Boże dla żyjących i życie wieczne dla zmarłych z rodziny Ś.P. Marii i Gabriela Jakubowskich – z intencji Zofii Maślanka z Rzeszowa

Sobota – 18.00: (1) + Stanisław

(2) + Józef Wisz – od uczestników pogrzebu

7.30: + Marian Jastrząb

10.30: W intencji Dzieci przystępujących do I Komunii Świętej

1. W sobotę, 20 maja, przeżywać będziemy 17 rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Prosimy o modlitwę w intencji Księdza Biskupa w tym dniu i w niedzielę, 21 maja.

Zapraszamy na Mszę św. z udziałem Biskupa Rzeszowskiego w sobotę, 20 maja, o godz. 17.00 w rzeszowskiej katedrze. Będzie to równocześnie  uroczyste zakończenie VII Konwencji Stanowej Rycerzy Kolumba z całej Polski, z udziałem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i innych biskupów.

2. Składka z przyszłej niedzieli (21 maja) jest przeznaczona na działalność naszej diecezjalnej rozgłośni – Radia VIA.

3. Muzeum Diecezjalne zaprasza na Noc Muzeów, która odbędzie się w Rzeszowie w sobotę, 20 maja. W godzinach od 19.00 do 24.00, w budynku Kurii Diecezjalnej, przy ul. Zamkowej 4, będzie można zobaczyć wystawę malarstwa pt. „Imago” krakowskiej artystki Teresy Stankiewicz (otwartą od 9 maja do 8 czerwca), a także zwiedzić ekspozycję stałą muzeum, na której zaprezentowane zostaną odnowione ostatnio figury św. Wojciecha i św. Stanisława z przełomu XVI i XVII wieku oraz bogaty zbiór sztuki sakralnej od średniowiecza do współczesności.

4. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film dokumentalny „Teraz i w godzinę śmierci”  w 100-lecie objawień fatimskich. To opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losów świata i pojedynczych ludzi. Film będzie wyświetlany od 12 maja przez 2 tygodnie.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom  minionego
i nadchodzącego tygodnia, niech Bóg udziela obfitości Swoich Darów