UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018 R.

19/05/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii Uroczystość I Komunii św. – pamiętajmy w naszej modlitwie o Dzieciach, które przystąpiły do I Komunii św.

Dzisiaj przeżywamy 18 rocznicę konsekracji Biskupa Jana Wątroby – pamiętajmy o modlitwie za naszego Pasterza.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Katolickie Radio VIA.

Jutro Święto NMP Matki Kościoła, Msze św. o godz. 7.00 i 18.00

2. Wczoraj odbyła się Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Leżajsku. Składam serdeczne podziękowanie organizatorom, służbom porządkowym i transportowym, i wszystkim Pielgrzymom za wspaniałe świadectwo wiary.

Bóg zapłać!

Wczoraj o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze odbyły się święcenia kapłańskie– pamiętajmy o modlitwie w intencji nowo wyświęconych księży

4. Odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej, połączony z 35 rocznicą powstania naszej parafii będzie miał miejsce 8 czerwca (piątek). Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Górnego odbędzie się o godz. 10.00. Po południu  będzie Msza św. o godz. 18.00. Zachęcam do licznego udziału.

3. Spotkanie dla Dzieci z klasy IV przed rocznicą  I Komunii św. i ich Rodziców w środę 23 maja po Mszy św. o godz. 18.00

4. Nabożeństwo majowe:

- w dni powszednie o godz. 18.00 Msza św. a po niej nabożeństwo majowe

- w niedzielę o godz. 15.30

Zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach – zadbajmy o ich udekorowanie.

Do udziału w nabożeństwach majowych zapraszam wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci i młodzież naszej parafii.

5. W piątek 25 maja o godz. 19.00 katecheza przedmałżeńska

6. W sobotę 26 maja o godz. 17.00 spowiedź przed
rocznicą I Komunii Świętej.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej na Mszy św. o godz. 10.30 I Rocznica Komunii Świętej – połaczona z Mszą św. prymicyjną ks. Jakuba Lorenca, który w Wielkim Poście głosił kazania pasyjne.

8. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc w porządkowaniu trelinki przeznaczonej na parking.

10. Bóg zapłać osobom które pracowały przy porządkowaniu trelinki: Antoni Lech, Stanisław Staszowski, Marek Kłoda, Kazimierz Kowal, Andrzej Surowiec, Stanisław Skomro, Krystian Jastrząb

Bóg zapłać za ofiarna pracę!

11. Bóg zapłać Rodzicom Dzieci pierwszokomunijnych za udekorowanie kościoła i posprzątanie obejścia wokół kościoła i plebanii.

12. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 188, 376, 95, 407, 86, 50D, 333A, 274, 408C, 23, 340, 112, 79, 358C, 24, 322, 359, 224, 34

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7.00 + ks. Franciszek Podolski

18.00 (1) ++ Apolonia i Stefan Zombroń

(2) Gr. + Janina Cyrek – poza parafią

(3) Gr. + Teresa Grzesik – poza parafią

(4) + Janina Cyrek – od syna Dariusza z rodziną – poza parafią

(5) + Władysław Gancarz – od chrześnicy – poza parafią

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Stanisława w 18 urodziny

(5) + Janina Cyrek – od syna Mariusza z rodziną – poza parafią

Środa 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Dominiki w 18 urodziny

(4) + Janina Cyrek – od wnuka Pawła i Jacka z rodzinami – poza parafią

Czwartek 18.00:

(1) + Władysława (f) Malec

Piątek – 18.00:

(1) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Jadwigi w 89 urodziny

(4) + Janina Cyrek – od chrześniaka Andrzeja z rodziną – poza parafią

(5) + Władysław Gancarz – rodziny Gancarzów ze Stobiernej – poza parafią

Sobota – 18.00:

(1) O błogosławieństwo Boże dla wszystkich Matek z naszej parafii – od KGW

(4) + Janina Cyrek – od wnuczki Natalii z rodziną – poza parafią

7.30: (1) + Marian Jastrząb (rocznica śmierci)

(2)  Gr. + Teresa Grzesik – poza parafią

(3)  Gr. + Janina Cyrek – poza parafią

10.30: O błogosławieństwo Boże dla dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św.

16.00: Za parafian

14. Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Krzysztof Józef Chmiel i Joanna Patrycja Lech – zapowiedź pierwsza; Paweł Jan Mól i Jadwiga Kot – zapowiedź pierwsza; Bartłomiej Jan Szymański, Angelika Joanna Kłonicka – zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach do zawarcia małżeństwa miedzy tymi osobami jest zobowiązany o tym poinformować Urząd Parafialny.

1 Zapraszamy do udziału w konferencji z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości „Polska jest wolna – To jest moja Matka, ta Ziemia”, która odbędzie się w sobotę, 26 maja br. w godz. 9.30 – 14.00. Zapraszamy również na koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego „Trąbo nasza wrogom grzmij” na godz. 17.00. Miejscem konferencji i koncertu jest G2A Arena CWK w Jasionce k. Rzeszowa. Na powyższe wydarzenia wstęp wolny. Konieczne zapisy przez stronę www.polskajestwolna.pl. Kontakt: ks. Jakub Nagi – jakubnagi@gmail.com, tel. 509-569-014.