UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 16.06.2019 r,

15/06/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie 16.06.2019 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się czas Komunii św. wielkanocnej

2. W poniedziałek na Mszę św. przychodzą przedszkolaki, po Mszy św. odbędzie się wręczenie dyplomów za udział w katechezie

3. W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00 – serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów, rodziców, pracowników szkoły, na modlitwę dziękczynną za miniony rok szkolny, i prośbę o szczęśliwe wakacje.

Spowiedź na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego codziennie pół godziny przed Mszą św.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.30 i o 16.00.

Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Wszystkich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w procesji.

Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, jak również starsze i młodsze zapraszam do sypania kwiatów, dzwonienia dzwonkami.

Proszę zatroszczyć się o to by na procesję zabrać chorągwie i feretrony.

Caritas Parafialna, będzie przy ostatnim ołtarzu rozprowadzać chlebki – dobrowolna ofiara przeznaczona zostanie na pomoc misjom.

5. W tym roku nasza Schola parafialna obchodzi 10 lecie swojej działalności. Z tej okazji w niedzielę 23 czerwca o godz. 10.30 będzie Msza św. w intencji o błogosławieństwo Boże dla naszej parafialnej Scholi – po Mszy św. odbędzie się jubileuszowy koncert w wykonaniu naszej Scholi – serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

6. Czerwiec to miesiąc w szczególny sposób poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – codziennie po Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W każdą niedzielę czerwca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 16.00

7. Zapraszam do wzięcia udziału w 42. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy
4 sierpnia 2019 r. pod hasłem „Musicie być mocni”.

Zapisy do Grupy św. Wojciech w kancelarii parafialnej.

Informacje o pielgrzymce można uzyskać na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

Koszt uczestnictwa: 1 i 2 osoba z domu – 140 zł; 3 osoba – 100 zł; 4 osoba – 70 zł.

8. Zwracam się z prośba do wszystkich, którzy mogliby pomóc przy utwardzeniu placu koło cmentarza, jeżeli to możliwe aby wparli to przedsięwzięcie. Dziękuję za pomoc!

9. W niedzielę (23.06) Dzień Ojca – pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Ojcach prosząc dla żyjących o błogosławieństwo Boże a  dla zmarłych o łaskę Nieba.

8. Msze św. w tygodniu: poniedziałek – wtorek godz. 18.00, środa: 9.00 i 18.00; czwartek – 7.00, 9,30, 16.00; pozostałe dni godz. 18.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

9. 22 czerwca br. organizowana jest pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę – „Oblężenie Jasnej Góry” – zgłoszenie do środy

Zapisy u Pana Mieczysława Kota.

10.  Intencje Mszalne:

(1) + Julia i Jan; Czesława (f); Bolesława(f)

(3) + Wiktoria Kopeć – od rodziny Toś – poza parafią

Wtorek – 18.00

(1) O błogosławieństwo Boże w rodzinie

(3) + Wiktoria Kopeć – od kuzynów z Łukawca – poza parafią

Środa – 9.00 Dziękczynna z miniony rok szkolny i o błogosławieństwo Boże na czas wakacji dla całej społeczności szkolnej

(1) + Marian Kokoszka i zmarli z rodziny

(3) + Wiktoria Kopeć – od kuzynów z Łukawca – poza parafią

Czwartek – 7.00

(1) Za Parafian

(2) + Wiktoria Kopeć – od wnuczki Ewy z rodziną – poza parafią

(1) + Janina i Tadeusz Bielenda

(2) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Marty i Sławomira w 10 rocznicę ślubu i ich dzieci

16.00 + Czesław (rocznica śmierci) i zmarli z rodziny

Piątek – 18.00

(1) + Marian Małecki – od żony

(3) + Wiktoria Kopeć – od  Bronisławy – poza parafią

Sobota – 7.00 Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Bronisławy i Jadwigi w 90 urodziny

(1) + Daniela (f) i Stanisław

(3) + Wiktoria Kopeć – od wnuka Waldemara z rodziną – poza parafią

7.30: (1) + Joanna (7 rocznica śmierci)

(2) + Damian Pszczółkowski – od  uczestników pogrzebu – poza parafią

(3) + Wiktoria Kopeć – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

10.30: (1) + Krzysztof Grzesik – od syna Adama z rodziną

(2) Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla tych wszystkich co tworzyli i tworzą naszą parafialną Scholę

Zapraszamy do udziału w II Dniu Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Inicjatorem i honorowym Patronem wydarzenia jest Biskup Jan Wątroba. Będzie to okazja do modlitwy, duchowego wzrostu, świadectwa w obronie życia oraz dobrej zabawy dzięki licznym darmowym atrakcjom dla rodzin z dziećmi. Dzień Świętości odbędzie się w Dzień Ojca 23 czerwca 2019 r. Początek w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13:00 Adoracja, o 14:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny, 16:00 Festiwal rodzinny w Parku Papieskim w Rzeszowie, 20:00 Uwielbienie. Szczegóły na stronie www oraz na plakatach.