Uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa – Głównego Patrona Diecezji Rzeszowskiej, 19 stycznia 2020 r.

18/01/2020 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1. Dzisiaj 19 stycznia obchodzimy uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej.

2. W sobotę Święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka – zachęcam do lektury Pisma Świętego

4. W minionym tygodniu wraz z ks. Krzysztofem zakończyliśmy wizytę duszpasterską – składamy serdeczne podziękowanie wszystkim z którymi mogliśmy się spotkać w Waszych domach. Dziękujemy za wspólna modlitwę, serdeczną rozmowę, życzliwość i cenne wskazówki. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Msze św. w tygodniu: o godz. 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

6. Zwracam się z prośba do tych wszystkich, którzy parkują samochody poza parkingiem przykościelnym, aby nie zastawiać wjazdu na posesje.

(1) + Józef Grzesik – od wnuczki Anety z rodziną

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od rodziny Surowiec – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od córki Barbary z mężem – poza parafią

(4) + Mieczysław Kot – od OSP Górno – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) O błogosławieństwo Boże dla Babć i Dziadków z naszej parafii

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od Marii i Władysława Bojda z rodziną – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od rodziny Baczów – poza parafią

(4) + Mieczysław Kot – od OSP Wólka Niedźwiedzka – poza parafią

(1) + Janina Golec – od koleżanek Bernardy z pracy

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od szwagra Józefa Bojdy z rodziną – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Władysława Daszykowskiego z rodziną z Lubeni – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) + Józef Urban – od wnuków

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od Elżbiety i Józefa Kubala z rodziną – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Zarządu Powiatowego Związku OSP w Przemyślu – poza parafią

Piątek –  17.00

(1) + Teresa Lech – od córki z mężem i dziećmi

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od Beaty i Piotra Jakubowskich z Czarnej – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Pracowników Biura Terenowego ZOSP w Przemyślu – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) ++ Janina i Władysław Płatek

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od Zofii i Wiesława Kopeć – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od Pracowników Biura Terenowego ZOSP w Krośnie – poza parafią

(5) Gr. + Adam Orzech – poza parafią

7.30: (1) + Marian Wołoszyn (12 rocznica śmierci)

(2) Gr. + Mieczysław Kot – od Beaty i Kazimierza Kowal – poza parafia

(3) + Mieczysław Kot – od uczestników pogrzebu – poza parafią

(4) Gr. + Adam Orzech – poza parafią

16.00: Dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo  Boże dla Stanisławy

Ważne ogłoszenie społeczne!!!!

1  W dniu 25 stycznia br. (sobota) od godz. 9.00-12.00, w budynku LKS LEŚNA w Wólce Podleśnej, będzie zbierana składka obowiązkowego ubezpieczenia rolniczego.

Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina, że sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia. W związku z tym prowadzona jest kampania prewencyjna „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa”, prowadzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwową Straż Pożarną. Kominy, instalacje dymowe, spalinowe oraz wentylacje powinny być poddawane okresowej kontroli oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Jest to podstawowa zasada bezpieczeństwa zapobiegająca zaczadzeniom i pożarom oraz spełniając jeden z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.