Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 08.12.2019 r.

07/12/2019 Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie!

1 Dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Godzina Łaski

8 grudnia 2019 r. od 12.00 do 13.00

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

„Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.

Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.

Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.

Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.

Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Zachęcam do modlitwy

Dzisiaj obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Od dzisiaj po Mszach św. Parafialna Caritas będzie rozprowadzać świece na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na tzw. – „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

Parafialna Caritas i Szkolne Koło Caritas organizują akcję; „Paczka świąteczna dla potrzebujących”.

Pod chórem jest adwentowa choinka z zawieszonymi karteczkami. Można włączyć się w akcję zrywając karteczkę i daną rzecz zakupić przynosząc jako dar serca pod choinkę. Akcja trwa do 20 grudnia.

3. Roraty codziennie o godz. 17.00 – zapraszam do udziału.

Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii w środę 18 grudnia – 10.00-12.00; 15.00-17.30; przerwa od 16.00-16.30

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania

5. Msze św. w tygodniu: o godz. 17.00; niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) + Edward Bojda – od Chóru Parafialnego

(2) + Mieczysław Kot – od OSP Zaczernie – poza parafią

(3) + Józef Pietraszek – od rodziny Gołojuch – poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) + Edward Bojda – od Chóru Parafialnego

(3) + Józef Pietraszek – od rodziny Gołojuch – poza parafią

(1) + Teresa Lech – od Kręgu Biblijnego

(2) + Mieczysław Kot (30 dzień śmierci) – od żony – poza parafią

(3) + Mieczysław Kot – od OSP Wólka Podleśna – poza parafią

(4) + Józef Pietraszek – od Zakładu Pogrzebowego Haron – poza parafią

Czwartek 17.00

(1) + Teresa Grzesik (2 rocznica śmierci)

(2) + Mieczysław Kot – od OSP Wólka Podleśna – poza parafią

(3) + Mieczysław Kot – od Kierownictwa Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie – poza parafią

(4) + Józef Pietraszek – od rodziny Gunia – poza parafią

Piątek –  17.00

(1) ++ Aniela i Andrzej Grzesik i zmarli z rodziny; Wiesław i Mieczysław Żak

(3) + Mieczysław Kot – od OSP Hucisko – poza parafią

(4) + Józef Pietraszek – od rodziny Pietraszek – poza parafią

Sobota – 17.00

(1) Zmarli z rodzin; Kryspin, Pasierb i dusze w czyśćcu cierpiące

(3) + Mieczysław Kot – od Zespół Szkół w Wólce Podleśnej – poza parafią

(4) + Józef Pietraszek – od rodziny Pietraszek – poza parafią

7.30: (1) ++ Helena, Aniela i Wojciech Kozyra, i zmarli z rodziny Kozyra

(2) + Józef Pietraszek – od chrześniaka Stanisława z rodziną – poza parafią

10.30: ++ Helena i Bronisław Goclon

W Diecezji Rzeszowskiej w dniu 1 listopada br. powstała męska wspólnota „Wojownicy Maryi” – Region Rzeszów. Wspólnota ta gromadzi mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat. Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu w DD Tabor w Rzeszowie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie i ulotkach przesłanych do parafii w Rzeszowie. Mężczyźni chętni do zaangażowania się w tę wspólnotę mogą kontaktować się telefonicznie z liderami grupy: tel. 601 689 517 (p. Tomasz), tel. 531 561 559 (p. Marek) oraz tel. 691 347 051 (p. Konrad) lub napisać na adres e-mail: wojownicymaryi.rzeszow@gmail.com

Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na świadectwo i koncert grupy Wyrwani z Niewoli w dniu 11 grudnia (środa) na godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się na dużej auli DD TABOR w Rzeszowie. Wstęp wolny.

Wspólnota „Miriam” zaprasza na kolejny wieczór charyzmatyczny wraz z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w dniu 11 grudnia o godz. 18.00 w DD Tabor.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie wraz z duszpasterstwem rodzin zaprasza na nabożeństwo w intencji małżeństw oczekujących na potomstwo oraz małżeństw proszących o cud potomstwa w dniu 12 grudnia br. o godz. 17.30.