UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 24.06.2018 R.

23/06/2018 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach życzę obfitości Bożych Darów i nabierania sił do dobrego wypełniania zadań jakie mają w życiu. Szczęść Boże!

3. W środę wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, w Jasionce odpust. Uroczysta suma odpustowa o godz. 10.00

4. W czwartek 28 czerwca przypada na naszą parafię Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odbywają się one cyklicznie w kolejnych parafiach naszej diecezji. Zapraszam do wzięcia udziału w Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Znajdźmy chwilę czasu na modlitwę.

O godz. 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego.

W szczególności zapraszam do adoracji Róże różańcowe i wszystkich zaangażowanych w różnych grupach duszpasterskich.

5. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00, składka przeznaczona na tzw. „świętopietrze” – potrzeby Stolicy Apostolskie. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

6. Msze św. w tygodniu: poniedziałek i wtorek 7.00; środa i czwartek 18.00; piątek 7.00 i 18.00; sobota 18.00; Niedziela 7.30, 10.30, 16.00

7. Zapraszam do wzięcia udziału w 41. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która wyruszy
4 sierpnia 2018 r. pod hasłem „ODNÓW OBLICZE”.

Zapisy do Grupy św. Wojciech w kancelarii parafialnej.

Informacje o pielgrzymce można uzyskać na stronie: www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

Koszt uczestnictwa: 1 i 2 osoba z domu – 135 zł; 3 osoba – 100 zł; 4 osoba – 70 zł

7.00 (1) + Janina Cyrek – z okazji imienin

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Władysława – z okazji imienin

Środa 18.00:

(1) ++ Władysław Wilczak, Stanisława (f) i Władysław Ożóg

Czwartek 18.00

(1) + Władysław Kotula

Piątek – 7.00 ++ Zofia i Piotr Dziubek

(1) + Michał Piliński (4 rocznica śmierci)

Sobota – 18.00:

(1) ++ Zofia Piekło (4 rocznica śmierci) i Tadeusz

7.30: (1) + Joanna Tyczyńska – od Jolanty i Tadeusza Kotylak

(2) Gr. + Maria Pietraszek – poza parafią – początek

10.30 ++ Anna i Walenty Kłoniccy

16.00 Za Parafian

1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na turnusy wakacyjne dla wszystkich dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej. Turnusy odbywać się będą w domach rekolekcyjnych w Lipinkach i Rzeszowie – Przybyszówce. Koszt turnusów to 440 zł. Podczas obozów  wiele atrakcji, między innymi wycieczki krajoznawcze, zabawy z animatorami czasu wolnego, warsztaty, nauka śpiewu oraz spotkania w grupach. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.ksm.rzeszow.pl Serdecznie zapraszamy.

2 Opiekun kościoła w Hucie Polańskiej, ks. Wiesław Matyskiewicz zaprasza na uroczystość odpustową ku czci św. Jana z Dukli 1 lipca br. (niedziela) o godz. 14:00. Sumie odpustowej przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Kazimierz Górny, kazanie wygłosi O. Rafał Klimas, a uroczystość uświetni Gminna Orkiestra Dęta z Brzezin. Tradycyjnie, po uroczystości opiekun kościoła zaprasza czcicieli św. Jana z Dukli na spotkanie przy „Betanii”.

3 Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2018/2019. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl oraz na plakacie. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 15 września br. (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.

4 W dniu 7 lipca br. zapraszamy na XVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Pokutną za Grzechy Przeciw Życiu do Tarnowca.

5 Informujemy, że Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę, 26 sierpnia br. w Rzeszowie przy katedrze, w Parku Papieskim. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i delegacji z parafii.