ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2019 r.

12/01/2019 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego.

2. Jutro rozpoczynamy okres zwykły – kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

3. W sobotę wraz z ks. Krzysztofem zakończyliśmy wizytę duszpasterską – składamy serdeczne podziękowanie wszystkim z którymi mogliśmy się spotkać w Waszych domach. Dziękujemy za wspólna modlitwę, serdeczną rozmowę, życzliwość i cenne wskazówki. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jeżeli są rodziny, które nie były obecne w domach w czasie wizyty duszpasterskiej, lub omyłkowo jakiś dom został pominięty,  to proszę się zgłosić i umówić na dogodny termin.

3. Msze św. w tym tygodniu o godz. 17.00;

niedziela – 7.30, 10.30, 16.00

(1) O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Sióstr z Róży św. Faustyny

(2) + Anna Koryl – od Zarządu i Członków Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Postęp w Jasionce – poza parafią

(3) + Stanisława (f)  Mendrala – od Zakładu Pogrzebowego Memoria – poza parafią

(4) + Marian Lech – od rodziny Kłonickich – poza parafią

(5) + Janina Konopka – od sąsiadki Krystyny– poza parafią

Wtorek – 17.00

(1) Za zmarłe Siostry z Róży św. Faustyny

(3) + Janina Konopka – od koleżanki Haliny z rodziną z Bratkowic – poza parafią

(4) + Marian Lech – od syna Stanisława z żoną – poza parafią

(5) + Stanisława (f)  Mendrala – od Bronisławy i Stanisława Dworak z rodziną – poza parafią

(6) Gr. + Damian Pszczółkowski – poza parafią – początek

(1) + Jan Ruszak (4 rocznica śmierci)

(2) + Anna Koryl – od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników Zespołu Szkół w Jasionce – poza parafią

(3) + Stanisława (f)  Mendrala – od Bogusławy z rodziną – poza parafią

(4) + Janina Konopka – od rodziny Wisz i Szpetnar – poza parafią

(5) + Marian Lech – od wnuczki Magdaleny z rodziną – poza parafią

Czwartek – 17.00

(1) + Henryka (f) Gałęza

(2) + Janina Konopka – od rodziny Lęcznar – poza parafią

(3) + Anna Koryl – od  Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Pracowników Zespołu Szkół w Jasionce – poza parafią

(4) + Stanisława (f) Mendrala – od Martyny, Mateusza, Marcina Piotra – poza

(5) + Marian Lech – od wnuka Damiana z rodziną – poza parafią

Piątek – 17.00:

(1) Dziękczynna z prośba o błogosławieństwo Boże dla Jana w 70 urodziny

(2) + Janina Konopka – od rodziny Ożóg z Sokołowa Młp. – poza parafią

(3) + Anna Koryl – od Pracowników i Zarządu Regionalnego Związku Spółdzielni Produkcji Rolnej w Rzeszowie – poza parafią

(4) + Stanisława (f) Mendrala – od Krystyny i Zbigniewa Sabaj z Mielca – poza parafią

(5) + Marian Lech – od Marii Cisło i rodziny Kawalerskich z Jasionki – poza parafią

Sobota – 17.00:

(1) ++ Teresa Grzesik i Józef Kopeć – od wnuków Patrycji i Krzysztofa

(2) + Janina Konopka – od sąsiadów brata Tadeusza z Medyni Łańcuckiej – poza parafią

(3) + Anna Koryl – od rodziny Porada z Łukawca – poza parafią

(4) + Stanisława (f) Mendrala – od Barbary Sabaj z Krakowa – poza parafią

(5) + Marian Lech – od Antoniego Cisło z rodziną – poza parafią

7.30: (1) ++ Stanisław, Janina, Maria, Anna Pietraszek

(2) + Anna Koryl – od Stanisławy i Antoniego Matusik z Jasionki– poza parafią

(3) + Janina Konopka – od sąsiedzi z bloku, z klatki nr 4 – poza parafią

10.30 (1) + Damian Pszczółkowski – od rodziców

(2) Gr. + Damian Pszczółkowski – poza parafią

16.00 Za Parafian

1 W dniu 19 stycznia przypada uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. W tym dniu módlmy się szczególnie gorąco w intencji naszej diecezji – wszystkich duszpasterzy i wiernych. Centralne uroczystości ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara odbędą się 19 stycznia w katedrze rzeszowskiej wg następującego harmonogramu:
godz. 16 – Koncert w wykonaniu chóru katedralnego Pueri Cantores Resovienses
godz. 17.30 – Nieszpory
godz. 18 – Uroczysta Eucharystia połączona z instalacją nowych kanoników kapituły katedralnej

2 W dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. z udziałem Ojca św. Franciszka odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Z naszej diecezji udaje się na nie dwudziestoosobowa delegacja (3 kapłanów i 17 osób świeckich). Módlmy się o owocny przebieg tych dni.

3. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W bieżącym roku hasłem przewodnim Tygodnia są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20).

4. 19.01.2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie o godz.14.00 odbędzie się spotkanie Rodzin Misjonarzy (szczegóły na plakacie).

5. Domowy Kościół zaprasza serdecznie na jasełka, które odbędą się 20 stycznia 2019 o 16:00 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej 25. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziny zainteresowane wspólnotą Domowego Kościoła. Po jasełkach krótka prezentacja wspólnoty. Zachęcamy Duszpasterzy do zaproponowania tych jasełek szczególnie rodzinom, które rozważają włączenie się do Domowego Kościoła. Wstęp wolny.