Stowarzyszenie Jadwiżanie

Piknik Rodzinny  „Z wizytą u Baby Jagi”

W sobotę  04. 06. 2011 roku   o godz. 17.00  dla dzieci przedszkolnych ( 3, 4, 5 i 6 latki ) oraz dzieci   w młodszym wieku szkolnym  wraz z  rodzicami Stowarzyszenie  zorganizowało piknik rodzinny „Z wizytą u Baby Jagi”.

Miejsce pikniku:  pod „Grzybkiem” obok Domu Ludowego oraz w Domu Ludowym

W programie:

-  teatrzyk „Jaś i Małgosia” w wykonaniu dzieci szkolnych
-  malowanie chatki  Baby Jagi
-  pieczenie piernikowych ciasteczek
-  gry i zabawy integracyjne, trampolina
– poczęstunek

Piknik Rodzinny  „Pod Grzybkiem”

W niedzielę dniu 17.06.2012 w godz. od 16.00 do 20.00 Stowarzyszenie  zorganizowało piknik rodzinny.

W programie atrakcje dla dzieci i młodzieży::

Pod „Grzybkiem”:

- gry i zabawy integracyjne prowadzone przez animatora Jacka
– konkursy
– wirtualny park rozrywki

W Domu Ludowym:

- projekcja filmu „Madagaskar” na dużym ekranie
– turniej szachowy

Dodatkowe atrakcje: trampolina i przejażdżka bryczką

Organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży w formie półkolonii

W okresie wakacyjnym na początku lipca corocznie od 2010 roku Stowarzyszenie organizuje półkolonię dla dzieci z rodzin ubogich, wielodzietnych oraz zaangażowanych w różnych grupach świeckich i wspólnotach kościelnych.

W programie półkolonii organizatorzy przygotowują min.

- zabawy integracyjne prowadzone przez animatora muzycznego, Księży Pijarów itp.
– wycieczki turystyczno-krajoznawcze
– wyjazdy do stadniny koni w Leśnej Woli
– wyjazdy na basen
– turnieje rowerowe na terenie miasteczka ruchu drogowego przygotowanym przez WORD w Rzeszowie we współpracy z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie
– pokazy udzielania pierwszej pomocy przygotowanym przez Instruktorów Ratownictwa Drogowego PZM w Rzeszowie
– rajdy rowerowe
– zajęcia w parku linowym

Inicjowanie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodzin

▪  14. 05. 2011 roku  Stowarzyszenie współorganizowało GMINNY BIEG w ramach ogólnopolskiej Akcji POLSKA BIEGA  w Wólce Podleśnej o godz. 15.00. Trasa biegu ( 4 km.) rozpoczęła się od placu przy plebanii Kościoła Parafialnego, wiodła drogą  gminną i polną do mety przy Domu Ludowym. Zapisy do biegu oraz odbiór pakietów startowych  uczestników biegu odbywały   się od 14. 00 do 15.00 na parkingu przykościelnym.

Bieg dzieci w wieku od 5 – 7 lat na 200m o godz. 16. 30  oraz bieg zaproszonych gości  odbył się na boisku sportowym.

Biegowi towarzyszyły nieodpłatnie atrakcje dla dzieci: min. zjeżdżalnia, kula sferyczna, salonik gier, konkursy i zabawy, dyskoteka dla dzieci i młodzieży.

Organizowanie i prowadzenie wszelkich form zajęć pozalekcyjnych zaspokajających różne potrzeby dzieci, młodzieży oraz ich rodzin;

▪ Organizacja  warsztatów plastycznych „Anioły są wśród nas”. Dzieci i młodzież pod kierunkiem garncarza i plastyków tworzyły anioły  z gliny, masy solnej, gipsu, makaronu, ciasta, papieru. Powstały również anioły malowane, rysowane, haftowane. Tygodniowe zajęcia plastyczne zakończyły się spotkaniem integracyjnym połączonym z wystawą aniołów i montażem słowno – muzycznym „Anioły są wśród nas” w wykonaniu uczestników  warsztatów. Gościem honorowym  w imieniu J. E. Bpa Kazimierza Górnego był kanclerz Kurii Rzeszowskiej Ks. Jan Szczupak.

Ponadto Stowarzyszenie wzięło udział w opracowaniu i realizacji programu „Bezpieczna i przyjazna gmina” /projekt otrzymał II miejsce w Polsce/ w ramach ogólnopolskiego konkursu pod hasłem „Budujemy miasteczka Ruchu Drogowego” zorganizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od września do grudnia zrealizowano: dwie akcje rozpowszechniające światełka odblaskowe wśród dzieci, dwie tematyczne imprezy plenerowe w Zaczerniu i w Wólce Podleśnej, trzy konkursy plastyczne o tematyce komunikacyjnej oraz warsztaty połączone z gminnym rajdem rowerowym. Program pn. „Bezpieczna i przyjazna gmina” obejmował również zakup: dwóch torów rowerowych, dwóch symulatorów jazdy do saloniku pn. „Wirtualny uczestnik ruchu drogowego” oraz nową nawierzchnię asfaltową na terenie miasteczka ruchu drogowego w Wólce Podleśnej. Koszt projektu 50 000 zł.

Strony: 1 2 3 4