SKC

Szczególnie radosnym wydarzeniem było dla naszego Koła poświęcenie sztandaru w Niedzielę Miłosierdzia 30.03.2008.

Radością z posiadania własnego sztandaru podzieliliśmy się ze wspólnotą diecezjalną pisząc o tym wydarzeniu artykuł. Został on opublikowany w Tygodniku Katolickim „Niedziela Rzeszowska” nr 16 z dnia 20 kwietnia 2008r.
Poczet sztandarowy reprezentował nas podczas wielu uroczystości i wydarzeń, a było to między innymi podczas:
–  Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia  w Krakowie – Łagiewnikach, która odbyła się 26.04.2008 r.
–  rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego,
– Mszy świętej w dniach 11 listopada, 3 maja,
– uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona,
–  pielgrzymki Jubileuszowej parafian po Relikwie św. Jadwigi Królowej do Krakowa.
–  Niedzieli Miłosierdzia i odpustu parafialnego,
– wizyty ks. bpa Kazimierza Górnego i abpa Tadeusza  Kondrusiewicza z racji poświęcenia domu parafialnego.
– uroczystości pogrzebowych śp. ks. Jana Kalinki,
– 20-lecia Caritas Diecezji Rzeszowskiej,
– 25-lecia sakry J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego.

W marcu 2009 roku opiekunowie SKC wzięli udział w konferencji szkoleniowej „Wychowanie przez Wolontariat” zorganizowanej w Myczkowcach.

Uczestniczymy w działaniach i inicjatywach o charakterze diecezjalnym np. w Dożynkach Diecezjalnych. Wzięliśmy udział w Rejonowych Spotkaniach SKC, Jubileuszowym Zjeździe SKC, który odbył się w II LO w Rzeszowie z racji 15-lecia Szkolnych Kół Caritas.
Z okazji Dnia Papieskiego corocznie, licznie  włączamy się w Pielgrzymowanie z Janem Pawłem II po Rzeszowie.
W ramach przygotowań do beatyfikacji JPII członkowie i sympatycy naszego Koła wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy o Janie Pawle II (OLIMPUS).

Działalność Koła na bieżąco dokumentujemy w Kronice SKC.

Opiekunowie SKC – Agata Kozłowska, Małgorzata Kowal

Strony: 1 2