PORUSZENI SŁOWEM BOŻYM – Medytacja Niedzielna

(14.04.2013 Trzecia Niedziela Wielkanocna)

13/04/2013 Krąg Biblijny

q1

„…czy kochasz mnie?

- Panie, Ty wszystko wiesz…”

Dz 5,27b-32.40b-41

Ps 30 (29), 2 i 4. 5-6 ab. 11 i 12 a i 13 b

Ap 5,11-14

J 21,1-19

Zmartwychwstały Jezus czuwa nad swoimi uczniami. Staje przed nimi, by umocnić ich wiarę. Po nocy niepowodzeń, rozczarowań, zachęceni Jego słowem stają się oni świadkami, a zarazem uczestnikami cudu – nadzwyczajnego połowu ryb.

Również w Kościele żyjącym według słów Pana, na przestrzeni wieków i dzisiaj dzieją się cudowne rzeczy. Pan czuwa, umacnia wiarę, objawia swoją moc i bóstwo.

Święty Jan dzięki swej duchowej wrażliwości rozpoznaje obecnego pośród nich Jezusa

– „To jest Pan!” Dla św. Piotra wszystko w tym momencie traci wartość. Popchnięty wielką miłością do Zbawiciela zostawia łódź, towarzyszy i ryby. Śpieszy się – chce być z Jezusem, skacze do wody i płynie do Niego. Otrzymuje przebaczenie, a pytany przez Chrystusa o miłość, trzykrotnie o niej zapewnia:

Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham.” (J 21,15-17)

Jezus czyni Piotra pasterzem swojej Owczarni nie dlatego, że na to zasłużył, ale dlatego, że taka była Jego wola –

Pójdź za mną!”

- czy w codziennych sprawach pamiętam, że Jezus jest ze mną i z całym Kościołem?

- czy jestem gotowy budować swoje życie, sprawy, na których się dobrze znam, według Bożego planu?

- czy widzę Boże działanie w swoim sercu, rodzinie, parafii, miejscu pracy, Kościele?

- czy zwracam się do Jezusa ze swoimi słabościami, problemami?

- czy staram się kochać tak jak On tego chce?

- czy przypadkiem moją największą troską nie jest maskowanie i umniejszanie grzechu?

- czy pamiętam, że Bóg ma względem mnie swój plan, najlepszy plan?

- czy pamiętam, że Bóg kocha mnie takim jakim jestem?

- czy chcę iść za Nim i wypełnieć Jego wolę? co konkretnie robię w tej sprawie?

Jak owocnie spotkać się z tym Słowem? – zajrzyj do zakładki Krąg biblijny

next evaluate its mitigating properties For instance one of mouth shower diminished sciatic nerve agony by various sclerosis and various reactions identified with many common medical beneifts

Analysts accept that CBD and prosperity

3 Can Relieve Pain