Ogloszenia parafialne – XXX Niedziela zwykła; 23.10.2016r.

22/10/2016 Ogłoszenia parafialne

Informacje duszpasterskie!

1. W każdej parafii w trosce o dobro duchowe wszystkich parafian proboszcz ma obowiązek co 10 lat organizować Misje Święte. Ich celem jest pogłębienie i umocnienie wiary w sercach i umysłach parafian. Praktyką duszpasterską jest organizowanie Misji Świętych i ich odnowienie (renowacja) w ciągu pierwszego czy drugiego roku po Misjach Świętych. W ubiegłym roku przeżywaliśmy Misje Święte, w tym roku w dniach od 12 do 17 październik nasza parafia miała szansę uczestniczyć w Renowacji Misji Świętych. Celem Renowacji Misji Świętych było odnowienie w nas łaski, która stały się udziałem parafian poprzez wydarzenie Misji Świętych. Podczas Renowacji Misji Świętych mogliśmy dotknąć się Miłosiernego Boga, by w pełni wrócić na drogi wiary.

Umocnieni łaskami otrzymanymi poprzez udział w tych wydarzeniach wracamy do codzienności, by ją przemieniać mocą Mądrości Bożej. Docierajmy do tych, którzy zlekceważyli Misje Święte i ich renowację, bądźmy dla nich świadkami wiary i misjonarzami. Spotykamy tych „parafian” w sąsiedztwie, grupie towarzyskiej, pracy, różnych zajęciach, podczas rozrywki lub wydarzeń sportowych. Niech Światło Boże nas prowadzi w niszczeniu mroków zła i grzechu w nas i wokół nas.

2. Dziś Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Polecajmy modlitwie wszystkich pracujących na misjach, szczególnie naszą Rodaczkę s. Robertę.

3. Kończy się już miesiąc październik, skorzystajmy z szansy wspólnotowego odmawiania różańca, celem zyskania odpustu zupełnego.

4. Dziękuję za złożone ofiary rodzinom mieszkającym pod następującymi numerami domów: 396c, 350, 360, 115, 421, 158, 403a, 358d, 24, 459, 424, 364, 160, 27, 222, 78, 58a, 9, 224, 359, 38, 182a, 48, 192, 86, 396d, 93, 138b, 125, 480o, 26b, 487, 450, 236. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

• Ø Poniedziałek: 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr.

(2) +Edward Rząsa

• Ø Wtorek – 17.00: (1) + Maria Grzesik – gr.

(2) + Emil, Anna, Wojciech Jakubowscy

• Ø Środa – 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr.

(2) +Marian Wilk – od Róży św. Moniki

• Ø Czwartek – 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr.

(2) +Aniela i Jan Drupka

• Ø Piątek – 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr.

(2) +Katarzyna i Tomasz Michałek

• Ø Sobota – 17.00: (1) +Maria Grzesik – gr.

(2) W 10-tą rocznicę ślubu Piotra i Agnieszki o zdrowie i bł. Boże dla rodziny.

• Ø Niedziela; 7.30: +Aniela, Eugeniusz Niewitała i zmarli z rodziny

10.30: (1) Za parafian

(2) O zdrowie i pomyślny zabieg dla Teresy

15.30: Nabożeństwo różańcowe

16.00: +Maria Grzesik – gr.

6. W związku ze Świętem Niepodległości, 11 listopada, które wypada w piątek, Biskupi Diecezjalni obecni na Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję o udzieleniu wiernym na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. W niedzielę, 13 listopada będziemy przeżywać VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Pokój dla Iraku”.

8. Czytelnictwo prasa katolicka niech wpisuje się w naszą stałą formacje religijną.

9. Słowa wdzięczności kieruję wobec pracujących w tym tygodniu przy kościele, dziękuję: Józefowi Niemcowi, Stanisławowi Staszowskiemu i Janowi Pilińskiemu. Do wykonywania pewnych prac na wysokości był potrzebny podnośnik koszowy (zwyżka). Za wykonanie tej usługi dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej z Głogowa. Dziękuję za pewną pomoc Edwardowi Lechowi. Pomagającym składam Bóg zapłać za wszelką życzliwość i wykonaną pracę.

10. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na obecną niedzielę, trud sprzątania podjęli: Teresa Bratek 23, Emilia Walny 24, Agnieszka Prucnal 26, Zofia Chłanda 28, Joanna Litwin 30. Dziękuję za złożoną ofiarę na kościół.

11. Zapraszamy małżeństwa na rekolekcje „Źródło Miłości”. Odbędą się one w Domu Rekolekcyjnym bł.  Karoliny w Rzeszowie – Przybyszówce w dniach 28-30.10. 2016 r. Koszt – 70 zł od osoby. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Przemysław Drąg –  Krajowy Duszpasterz Rodzin. Jest możliwość przyjazdu z dziećmi – będzie dla nich zapewniona opieka. Zgłoszenia: Ks. Paweł Tomoń  – tel. 604 051 775 lub Zarząd KSM tel. 606 230 803.

12. Caritas Polska podjęła program  „Rodzina Rodzinie” poprzez który można wesprzeć konkretne rodziny w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Zachęcamy do  podjęcia tej inicjatywy przez parafie i poszczególne rodziny. Szczegóły na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl oraz na stronie diecezjalnej.

13. Wyższe Seminarium Duchowne  zwraca się z uprzejmą prośbą o zorganizowanie zbiórki jesiennej do puszek zamiast płodów rolnych zgodnie z dekretem Ks. Bpa Ordynariusza. W naszej parafii uczynimy to w najbliższą niedzielę.

14. Zbliża się listopad, zachęcam do modlitwy za zmarłych. Jest możliwość uzyskiwania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych.

Przed Wszystkimi Świętymi nie będzie organizowanej specjalnej spowiedzi. Po Renowacji Misji Świętych jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, możemy przystępować do Komunii św., ale jeśli by ktoś chciał skorzystać z posługi w konfesjonale to będziemy codziennie przed Mszą św. i podczas nabożeństwa.

Pod chórem są kartki wypominkowe – można na nich zapisywać swoich bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie.

15. W środę po Mszy św. spotkanie formacyjne z ministrantami i lektorami.

16. W czwartek zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na Mszę św. i po niej na katechezę.